Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Dolcetto

VM2109

Nový produkt

V zářijové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Dolcetto - 'třetí vzadu' za dvěma hlavními odrůdami Piemontu, Barbera a Nebbiolo. Dolcetto zpravidla dává ovocitá vína s nízkými tříslovinami. V sadě Dolcetto Vám přinášíme šest vín pro pití 'teď hned', vhodnými pro párování se širokým okruhem pokrmů. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Dolcetto :-) 

Více informací

1 395 Kč s DPH

Namísto 1 512 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 345 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle jasná rubínově červená
Vůnězpravidla převládají ovocné vůně, viz popis jednotlivých vín
Chuťzpravidla vína s tenčím až středně plným tělem, ovocitá s minimem tříslovin, pro detailní informace viz popis jednotlivých vín
Bioviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaDolcetto
Ročník1x 2018, 5x 2019
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivacezpravidla 2 - 4 roky, vína Dogliani i déle
Jídlovína Dolcetto z tohoto výběru jsou univerzální společník k široké paletě pokrmů, s výjimkou těžkých úprav - omáčkám, stejkům nebo zvěřině; podrobněji: viz popis jednotlivých vín

Více informací

V zářijové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Dolcetto - 'třetí vzadu' za hlavními odrůdami Piemontu, Barbera a Nebbiolo. Dolcetto zpravidla dává ovocitá vína s nízkými tříslovinami, v nejlepším slova smyslu přímočará. 

Vína Dolcetto jsou ovocitá s minimem tříslovin, obvykle určená k vypití během několika málo roků. Výjimku tvoří vína z podoblasti Dogliano a Ovada, kde vznikají vína nejvyšší kvality DOCG, vhodná též k archivaci. Odrůda Dolcetto dává výtečná vína pro uplatnění v gastronomii, kdy díky ‚absenci vlastního ega‘ skvěle doplňují pokrmy v širokém spektru, s výjimkou omáček, výrazně kořeněných pokrmů a zvěřiny. Užijte si následující výběr:

Monferrato DOC Dolcetto 2019 z vinařství Boeri Alfonso. Víno s příjemnou kyselinkou a v chuti s tóny zralého červeného ovoce. Ideální víno k předkrmům, rizotu, tepelně upravené zelenině, těstovinám s masem, bílému masu a lehčím úpravám červeného masa nebo čerstvým a středně vyzrálým sýrům.

Dolcetto d’Alba DOC 2018 z vinařství La Ca Nova. Univerzální společník pro širokou paletu pokrmů - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. Prague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile. 

Dolcetto d’Alba DOC 2019 z vinařství Gomba Boschetti. Víno s podobným projevem jako předchozí víno, jen to ovoce, které v jednotlivých vínech cítíme, se mění :-) Univerzální společník pro širokou paletu pokrmů – od předkrmu po lehké úpravy červeného masa. Doporučuji k houbovému rizotu.

Dolcetto d’Alba DOC 2019 z vinařství Cascina Massara. Víno zrálo po dobu asi 8 měsíců ve velkém dubovém sudu, jediné z této sady. Opět univerzální společník pro širokou paletu pokrmů – od předkrmu po talíř sýrů na závěr – ale vynechejme ty vyzrálé JDoporučuji k uzeninám a studenému nářezu.

Puncin 2019, Dogliani DOCG (BIO, nesířené a nefiltrované) z vinařství Osvaldo Barberis. K výrobě byly použity nejlepší vyzrálé hrozny z viniční trati na temeni kopce (odtud pochází název vína: „puncin“ = „vrchol kopce, temeno“). Vína Dogliani nabízí plné tělo, harmonii a eleganci a můžeme je párovat s pokrmy z bílého masa přes těstoviny, rizoto, tepelně upravenou zeleninu až k po pokrmy z červeného masa - s výjimkou těžkých a výrazně kořeněných úprav; nebo si jej užijte 'jen tak'. Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile (těsně pod hranicí pro zisk Velké zlaté medaile).

Valdiba 2019, Dogliani DOCG (BIO, nesířené a nefiltrované) z vinařství Osvaldo Barberis. Hrozny k výrobě tohoto vína pochází ze stejnojmenné ‚cru‘ vinice a k výrobě byly použity jen nejlepší vyzrálé hrozny. Párování s pokrmy je podobné jako u předchozího vína. Opět, toto víno si můžete užít 'jen tak' s drobným občerstvením. Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile.

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Obsah balení

 • 238 Kč  265 Kč  -10%
  1 x

  Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a jsou oblíbená v gastronomii pro svoji ‚přizpůsobivost‘ k různým typům pokrmů – naše Dolcetto je univerzální víno, které můžeme použít k téměř celému jídlu - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa.  Poslední láhve.

  238 Kč  265 Kč  -10%
  Sleva!
 • 302 Kč  335 Kč  -10%
  1 x

  Víno Puncin je představitel 'šlechtické' denominace pro vína Dolcetto - Dogliani DOCG. Puncin je elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

  302 Kč  335 Kč  -10%
  Sleva!
 • 158 Kč  175 Kč  -10%
  1 x

  Víno Monferrato Dolcetto je univerzální víno, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

  158 Kč  175 Kč  -10%
  Sleva!
 • 266 Kč  295 Kč  -10%
  1 x

  Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a jsou oblíbená v gastronomii pro svoji ‚přizpůsobivost‘ k různým typům pokrmů – naše Dolcetto je univerzální víno, které můžeme použít k téměř celému jídlu - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. 

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!
 • 284 Kč  315 Kč  -10%
  1 x

  Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a jsou oblíbená v gastronomii pro svoji ‚přizpůsobivost‘ k různým typům pokrmů – naše Dolcetto je univerzální víno, které můžeme použít k téměř celému jídlu - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa.  Poslední láhve.

  284 Kč  315 Kč  -10%
  Sleva!
 • 266 Kč  295 Kč  -10%
  1 x

  Víno Valdiba je představitel 'šlechtické' denominace pro vína Dolcetto - Dogliani DOCG. Valdiba je elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne