Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! La Vedova 2015, Piemonte DOC Rosato

Sada 4+2, La Vedova 2015, Piemonte DOC Rosato

I121

Nový produkt

Růžové víno La Vedova (/veselá/ "Vdova") je víno vhodné pro horké letní dny, k přátelskému posezení nebo k lehkým jídlům - k zeleninovým salátům, čerstvým sýrům nebo pokrmům z ryb a mořských plodů. Objednejte si 6x vino rosato za cenu 4 lahvi a užijte si pohodové chvíle se svými nejbližšími! Na zdraví! :o)

Více informací

912 Kč s DPH

-20%

 1 140 Kč s DPH 

Namísto 1 283 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvavýrazně růžová
Vůněovocná s převahou čerstvých jahod a malin
Chuťčerstvá, ovocná, na patře cítíme zralé letní ovoce a lehounký závan kořenitosti
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Dolcetto a Freisa
Ročník2015
Alkohol13.0%
Archivace2 - 4 roky
PříležitostRomantické posezení
Jídlovhodné jako aperitiv nebo k malému občerstvení ('finger food') a zeleninovým salátům

Více informací

Vinice

vinice se nachází ve svahu kopce ve výšce cca 400 metrů nad mořem, orientace je jižním a jihovýchodním směrem; složení půdy je převážně jílovito vápenaté; průměrné stáří vinné révy je asi 10 roků (Dolcetto) respektive 20 roků (Freisa), réva je vedena metodou Guyot a hustota keřů je asi 5000 na hektar

Výroba

Ruční sběr hroznů probíhá v polovině září. Mošt se maceroval na slupkách po dobu asi 8 hodin (při snížené teplotě) kvůli získání růžové barvy a pak následoval postup jako u bílých vín – fermentace při řízené teplotě a zrání po dobu 6 měsíců, oboje v nerezovém tanku, následuje lahvování a ležení na lahvi po dobu 3 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Růžové víno La Vedova (/veselá/ "Vdova"), kupáž piemontských autochtonních odrůd Dolcetto a Freisa. Dolcetto je třetí nejrozšířenější modrá odrůda Piemontu (za odrůdami Barbera a Nebbiolo), zatímco Freisa patří k těm méně rozšířeným (v současné době, historicky bylo její rozšíření širší). La Vedova je víno pro horké letní dny, k přátelskému posezení nebo k lehkým jídlům - k zeleninovým salátům, lehkým sýrům nebo pokrmům z ryb a mořských plodů.

Produkce

Asi 2,500 lahví ročně

Obsah balení

  • 214 Kč  285 Kč  -25%
    6 x

    Růžové víno La Vedova (/veselá/ "Vdova") je víno vhodné pro horké letní dny, k přátelskému posezení nebo k lehkým jídlům - k zeleninovým salátům, čerstvým sýrům nebo pokrmům z ryb a mořských plodů. Objednejte si vino rosato a užijte si pohodové chvíle se svými nejbližšími! Na zdraví! :o)

    214 Kč  285 Kč  -25%
    Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne