Prohlédnuté produkty

Slevy

Rovereto 2014, Gavi DOCG di Gavi

C104

Nový produkt

Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Hrozny k výrobě vína Rovereto pochází ze starých keřů s nízkou produkcí, ale poskytují vína ‚s charakterem‘. Doporučujeme toto víno pro špičkovou gastronomii nebo pro vychutnání vína ‚jen tak‘.  

Poslední láhve.

Více informací

395 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvasvětle slámově žlutá se zlatavými odlesky
Vůněharmonická, komplexní - cítíme nejrůznější vůně od exotického ovoce (citrusové plody, sladký meloun), luční a stromové květy (lípa, hloh)
Chuťplné víno s harmonickou chutí na patře, přesto však s křehkostí na závěr
Obsah cukruSuché
OdrůdaCortese
Ročník2014
Alkohol12.5 %
Archivace5 - 8 roků
OceněníLuca Maroni: 87/99; Veronelli Guide: 89/100
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlovhodné jako společník ke všem chodům, především k pokrmům z bílého masa a ryb, také jako vynikající aperitiv!

Více informací

Vinice

Vinice Rovereto je obklopena dubovými háji, které vytváří specifické mikroklima; keře na této vinici jsou minimálně 80 roků staré (nejstarší vinice v oblasti Gavi)

Výroba

Po 'zelené sklizni' v červenci hrozny dozrávají v první polovině září; po ručním sběru jsou pro zpracování vybrány nejlepší hrozny, které jsou nejdříve macerovány při nízké teplotě po dobu několika hodin a pak jemně lisovány na horizontálním lisu a následně probíhá fermentace v nerezových tancích pod řízenou teplotou. Následuje zrání opět v nerezových tancích s řízenou kontrolou teploty po dobu 5-6 měsíců, lahvování a dalších 12 měsíců ležení na láhvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

 

Zajímavost

Vína Gavi, která pochází z malého regionu v okolí stejnojmenného města (11 vinařských obcí) v jihovýchodním Piemontu, jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Vinařství Castellari Bergaglio (Marco Castellari Bergaglio je bratranec naší další vinařky z Gavi Cinzia Bergaglio) patří již po několik generací mezi významné a oceňované producenty vín Gavi. Hrozny k jeho výrobě pochází z vybraných hroznů staré vinice (85 roků, nejstarší vinice v oblasti Gavi) s nízkou produkcí, ale s vysokou kvalitou a 'charakterem'. Jméno vína je převzato z názvu vinice - "rovereto" je místo obklopené dubovými háji (roveri = duby). Na rozdíl od 'běžných' vín Gavi, která se pijí zpravidla mladá, Rovereto zrálo delší dobu na lahvi a je nejlepší k pití po několika letech - aktuálně nabízíme ročník 2013 a 'v archivu' máme ještě menší množství vín vynikajícího očníku 2011.Ochutnejte také další vína z regionu Gavi, a porovnejte, které z těchto vín více vyhovuje Vašim chuťovým pohárkům :-)

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne