Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Rosé Zweigelt 2020

Rosé Zweigelt 2020

H111

Nový produkt

Mladé čerstvé víno, 100% z odrůdy Zweigeltrebe, která dává vínu výraznou ovocitost a krásnou vůni. Výtečný společník jídlu, doporučujeme párování se zeleninovými saláty, těstovinami nebo pokrmy z bílého masa.

Více informací

237 Kč s DPH

-7%

 255 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 224 Kč Až do 92 Kč
6 212 Kč Až do 256 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionWeinviertel
Barvalosová
Vůněv plné vůni cítíme zralé červené ovoce
Chuťna patře je sametové, cítíme zralé červené ovoce a příjemnou kyselinku na závěr
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaZweigeltrebe
Ročník2020
Alkohol12.0%
Archivace2 - 4 roky
PříležitostGastronomie
Jídlorosé Zweigelt je výtečný společník k zeleninovým salátům, těstovinám nebo pokrmům z bílého masa

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika viničních tratí na svahu hory Manhartsberg v obci Muhlbach, vinice jsou umístěny ve svahu s jižní a jihovýchodní expozicí, půda je převážně sprašová nebo jílovitá. 

Výroba

Začátkem července došlo k ‚zelené sklizni‘ - probírce hroznů, ruční sběr hroznů proběhl  začátkem října. Spontánní fermentace proběhla v nerezovém tanku, stejně tak i zrání vína po dobu 4 měsíců. Následovalo lahvování a ležení na lahvi asi 1 měsíc, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Zweigeltrebe - v Rakousku Zweigelt - je moje nejoblíbenější regionální odrůda :-)  V současnosti patří - společně s Frankovkou a Svatovavřineckým - mezi tři nejoblíbenější modré odrůdy v České republice stejně tak jako v Rakousku. Pro mne je Zweigeltrebe absolutní jednička našeho regionu :- Původ odrůdy Zweigeltrebe spadá do 30. let minulého století, kdy byla profesorem Zweiglem ve vinařské škole v Klosterneuburgu u Vídně vyšlechtěna právě ze dvou výše uvedených odrůd: Svatovavřinecké x Frankovka (ze stejných odrůd v opačném gardu byla v 60. letech u nás na na Moravě vyšlechtěna odrůda André). Původní název, dodnes někde používaný, je "Rotburger" a až v 70. letech byla odrůda přejmenována na počest jejího tvůrce. 

Odrůda Zwegeltrebe dává ovocitá šťavnatá vína vhodná k širokému použití v gastronomii. Vína ze starší výsadby a redukované sklizně dávají výrazná harmonická vína s nižšími tříslovinami a výraznou chutí a vůní zralého ovoce až do džemových tónů. Ale v  našem mladém víně rosé ty džemové tóny nehledejte :-) 

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne