Prohlédnuté produkty

Slevy

Rosé Metodo Classico Brut

B118

Nový produkt

Sekt Rosé Metodo Classico Brut je nádherné víno, které si zaslouží naši pozornost. Víno můžeme použít v gastronomii jako doprovod pokrmů z ryb, můžeme i k tučnějším rybám, a mořských plodů a zeleninových salátů nebo samotné jako aperitiv či společník pro příjemné posezení s vychutnáním pěkného vína. Víno je vyprodáno, dovezeme brzy.

Více informací

485 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvavýrazná růžová
Vůnějemná ovocná s převahou zralého červeného bobulového ovoce v kombinaci vůní vyprahlé lesní paseky
Chuťna patře vychutnáme čerstvost vína s jeho perlením a jemným ovocným aroma na závěr
Obsah cukruBrut
OdrůdaNebbiolo
Ročník2016
Alkohol12.0%
Archivace2 - 4 roky
PříležitostGastronomie nebo 'jen tak' pro vychutnání vína samotného
Jídlodoporučujeme k pokrmům z ryb, i tučnějších, a mořských plodů nebo zeleninovým salátům

Více informací

Vinice

Rodinná vinice Bricco Quaglia v městečku Costigliole d’Asti; svah s jihovýchodní orientací, stáří keřů asi 40-45 roků; půda převážně jílovito-vápenitá

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr proběhl v první polovině října. Víno prochází standardním procesem výroby růžových vín (půldenní macerace na slupkách a pak postup jako u bílých vín), na který navazuje výroba sektu metodou 'traditionelle' - druhotné kvašení probíhá v láhvi (podobně jako u klasických šampaňských vín) po dobu asi 8 měsíců, po odkalení víno zraje další tři měsíce ve vertikální poloze, než je připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Nebbiolo je královská odrůda Piemontu a v podstatě i celé Itálie. Dává vína, která ve svých nejlepších denominacích - Barolo, Barbaresco - patří ke špičce produkce italských červených vín. Ale použití pro výrobu šumivých vín je poměrně unikátní. Naše víno vzniklo jako 'metodo classico' tj. tradiční šampňskou metodou druhotného kvašení v láhvi. Výsledkem je nádherné víno, které si zaslouží naši pozornost. Víno můžeme použít v gastronomii jako doprovod pokrmů z ryb, můžeme i k tučnějším rybám, a mořských plodů a zeleninových salátů nebo samotné jako aperitiv či společník pro příjemné posezení s vychutnáním pěkného vína. 

Produkce

Asi 800 lahví, jedná se o první ročník výroby sektu ve vinařství

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne