Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Roero Arneis Gomba 2020, Roero Arneis DOCG

G301

Nový produkt

Roero Arneis je elegantní víno ze staré piemontské odrůdy, která byla dříve přidávána k vínům Barolo. Dnes představuje nádherná odrůdová vína. Víno Roero Arneis můžeme pít od předkrmů přes těstoviny, pokrmy z ryb, např. z tuňáka, plodů moře a bílého masa až po studené úpravy červeného masa.

Poslední láhve.

Více informací

274 Kč s DPH

-7%

 295 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 266 Kč Až do 89 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvanádherná slámově žlutá barva se zelenavými záblesky
Obsah cukruSuché
OdrůdaArneis
Ročník2020
Alkohol12.5 %
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází převážně z vinice v obci Santa Vittoria d'Alba, svah s jižní expozicí - orientace svahu směrem k řece Tanaro; nadmořské výška okolo 340 m.n.m., smíšená výsadba keřů, stáří keřů v rozmezí od zhruba 15 roků do asi 40 roků s hustotou 4400 hlav na hektar; půda je převážně pískovitá s vápenitým podložím a občasným výskytem mramorového podloží - typický půdní profil pro oblast Roero, která bývala dnem druhohorního oceánu.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá v polovině září. Po drcení a jemném lisování hroznů na pneumatickém lisu následuje fermentace při kontrolované teplotě 18C, mošt zůstává po dobu asi jednoho měsíce v kontaktu s kvasinkami, následuje filtrace a stabilizace vína krátkodobým zchlazením na nízkou teplotu (cca -4C); víno neprochází dlouhým zráním - okolo Nového roku je již lahvováno - aby si uchovalo ovocné aroma charakteristické pro odrůdu Arneis. Po krátkém ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Arneis je stará piemontská odrůda, první písemné zmínky o Arneis jsou již okolo roku 1600. Tradičně se toto víno přidávalo do vín Nebbiolo, aby 'otupilo hrany' výrazných taninů. V současnosti jsou k dispozici technologické možnosti, jak výrazné taniny 'zkrotit' a Arneis se používá především k výrobě odrůdových vín. Nejvýznamnější oblasti pěstování této odrůdy jsou Langhe, Monferrato a především oblast Roero, která byla povýšena do nejvyšší denominace DOCG, a odkud pochází i naše víno Arneis.

Výraz "arneis" v piemontském dialektu znamená "zlobivý chlapec" a odkazuje na náročnost při pěstování této odrůdy. 

Produkce

Asi 5,000 láhví

Další ocenění

Vínařství Gomba Boschetti bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2020, 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne