Prohlédnuté produkty

Slevy

Ribota Magnum 2017, Moscato d'Asti DOCG

B1134

Nový produkt

Ribota je perlivé víno s nižším obsahem alkoholu a vyšším zbytkovým cukrem, který však díky vyššímu obsahu kyselinek nedominuje v chuti a víno tak působí čerstvým a osvěžujícím dojmem. Výborné víno ke sladkým dezertům nebo pro pití 'jen tak' zvláště v letních dnech. Nabízíme Vám víno v láhvích 'Magnum' o objemu 1.5 lt, impozantní balení obzvláště vhodné pro oslavy a větší skupiny. Vyprodáno :-(

Více informací

530 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvavýrazná slámově žlutá
Vůnějarních květin, cukrových melounů a meruněk
Chuťna patře vychutnáme lehkost a čestvost vína s jeho perlivostí a jemným aroma na závěr
Obsah cukruSladké
OdrůdaMoscato
Ročník2017
Alkohol5.5%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2018: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k dezertům a ovoci, v poslední době je však stále častěji používána také jako aperitiv

Více informací

Vinice

Rodinná vinice Bricco Quaglia v městečku Costigliole d’Asti; svah s jihovýchodní orientací, stáří keřů asi 30 roků; půda převážně jílovito-vápenitá

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr probíhá na začátku září. Fermentace probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě a pod tlakem kvůli zadržení CO2. Při dosažení hladiny alkoholu 5.5% je mošt prudce zachlazen a tím je fermentace ukončena. Následuje zrání v nerezovém tanku při nízké teplotě a pod tlakem po dobu asi 3 měsíců, následuje lahvování a víno je připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Slovo "ribota" v piemontském dialektu znamená "setkat se s přáteli, jíst, pít a společně se bavit". Výraz 'ribota' přesně vyjadřuje duch tohoto Moscata. Jedná se o perlivé víno s nižším obsahem alkoholu a vysokým obsahem zbytkového cukru, který však díky vyššímu obsahu kyselinek nedominuje v chuti a víno tak působí čerstvým a osvěžujícím dojmem. Výborné víno ke sladkým dezertům nebo pro pití 'jen tak' zvláště v letních dnech.

Produkce

Asi 30,000 lahví (standardní velikosti) ročně.

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy: PWT 2015 a 2016, Prague Regional Champion a Prague Premium Gold pro Ribota 2014 a 2015; PWT 2014, Prague Silver pro Ribota 2013; PWT 2017, 2013 a 2012, Prague Gold pro Ribota 2016, 2012 a 2011.

Víno & Styl: 90 bodů pro Ribota 2016 (V&S č. 75)

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne