Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Rataraura 2015, Barbera del Monferrato DOCG Superiore

R103

Nový produkt

Rataraura je 'dospělé' víno, které můžeme párovat se širokým spektrem pokrmů - od těstovin, především s masovou náplní, přes pokrmy s použitím hub, úpravy červeného masa až po talíř s výběrem sýrů. Nebo nebo pro pití 'jen tak'.

Poslední láhve.

Více informací

374 Kč s DPH

-10%

 415 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínová
Vůnězralé třešně a maliny, cítíme také kořenité tóny
Chuťna patře cítíme plné tělo, vyrovnanou kyselinku a třísloviny, zralé červené ovoce a lesní bobule, víno zůstává dlouho na patře
BioAno, bez filtrace a síření
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2015
Alkohol14.5%
Archivace5 - 8 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlovhodné k těstovinám, houbovým pokrmům, červenému masu nebo vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází ze dvou vinic Vicario a Gaggero v městečku Carpeneto (podoblast Alte Monferrato) nacházejících se na terase ve svahu s jižní až východní orientací v nadmořské výšce cca 270 m.n.m.; smíšená výsadba, stáří keřů od 10 do 45 roků; na vinici převládá směs naplavenin a jílovitých půd

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl v prvních dnech října. Fermentace a macerace na slupkách po dobu 29 dnů proběhla  (poprvé) v terakotových amforách s použitím pouze přírodních kvasinek. Následuje zrání, nejprve 6 měsíců ve velkém dřevěném sudu (požadavek zákona pro zařazení do DOCG) a pak dalších 22 měsíců v terakotových amforách. Dále lahvování a ležení na lahvi po dobu 4 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Rataraura je 'dospělé' víno, které můžeme párovat se širokým spektrem pokrmů - od těstovin, především s masovou náplní, přes pokrmy s použitím hub, úpravy červeného masa až po talíř s výběrem sýrů. Nebo nebo pro pití 'jen tak'.

Výraz "Rataraura" znamená v místním dialektu 'netopýr'.

Produkce

1,678 očíslovaných láhví ročníku 2015.

Další ocenění

Víno bylo hodnoceno na Jižním svahu, leden 2019

Víno & Styl: 89 bodů pro Rataraura 2013 (V&S č. 74) 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne