Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Prosecco Superiore Valdobbiadene DOCG (Extra Dry)

B403

Nový produkt

Víno Prosecco Superiore kategorie Extra Dry se hodí především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k těstovinám, salátům, zeleninovým pokrmům a mořským plodům. Báječné při užití si vína ‘jen tak’.

Víno je vyprodáno. Doporučujeme Vaší pozornosti vína Extra Dry z vinařství Perlage: Sgajo a Quorum.

Více informací

385 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionVeneto
Barvaslámově žlutá se zlatavými odlesky
Vůněvýrazná ovocná, cítíme zralá jablíčka, hrušky a citrusy, v kombinaci s vůní lučních květů
Chuťmá delší trvání, i v chuti cítíme zelená jablka, hrušky a citrusové plody
Obsah cukruExtra Dry
OdrůdaGlera
Alkohol11.5 %
Archivace2 - 4 roky
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k těstovinám, salátům, zeleninovým pokrmům a mořským plodům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Striset, která se nachází v obci Santo Stefano, předměstí Valdobbiadene. Terasy ve svahu s jižní a jihovýchodní se rozkládá v nadmořské výšce mezi 200 - 250 m. n m., půda je převážně vápencová s příměsí jílů. Réva je vedena v systému Guyot, stáří keřů je mezi 20 - 40 roky.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v několika vlnách od poloviny září do poloviny října. Po jemném lisování proběhla fermentace při kontrolované teplotě a zrání na kvasničních kalech po dobu 3 měsíců, obojí v nerezovém tanku. Druhotná fermentace proběhla metodou Charmat také v nerezovém tanku při kontrolované teplotě a pod tlakem. Po láhvování a krátkém ležení je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Prosecco je fenomén posledního desetiletí, žádný další typ vína nezaznamenal tak prudký nárůst obliby. Přinášíme Vám víno Prosecco Superiore z  vinařství Alessandro Bortolin, jejichž vinice se nachází ve městě Valdobbiadene, jednom ze dvou center oblasti, ve které vznikají ta nejkvalitnější vína Prosecco DOCG. Většina vinic vinařství Bortolin se nachází na strmých svazích, kde nelze používat žádnou těžkou techniku a většina prací na vinici vyžaduje manuální práci.

Víno Prosecco Superiore kategorie Extra Dry se hodí především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k těstovinám, salátům, zeleninovým pokrmům a mořským plodům. 

Další ocenění

Wine & Degustation: 86,17 bodů v Grand Testu vín Prosecco Valdobbiadene DOCG , zveřejněno 7-8/2022  

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne