Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Prosecco Superiore Valdobbiadene DOCG (Brut)

B402

Nový produkt

Víno Prosecco Superiore kategorie Brut se hodí především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k pokrmům z ryb a mořských plodů. Báječné při užití si vína ‘jen tak’.

Víno je momentálně vyprodané, doporučujeme Vaší pozornosti víno Canah (Brut) a Genesis (Extra Brut) z vinařství Perlage.

Více informací

385 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionVeneto
Barvaslámově žlutá se zlatavými odlesky
Vůněvýrazná ovocná, cítíme zralé broskve, v kombinaci s vůní růžových květů
Chuťmá delší trvání, i v chuti cítíme zralé broskve a zralá jablíčka
Obsah cukruBrut
OdrůdaGlera
Alkohol11.0%
Archivace2 - 4 roky
Ocenění2. místo v Grand Testu vín Prosecco Valdobbiadene DOCG pořádaném časopisem Wine & Degustation, č. 7-8/2022
PříležitostGastronomie
Jídlok pokrmům z ryb a mořských plodů, jako aperitiv

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice I Mass, která se nachází v obci Santo Stefano, předměstí Valdobbiadene. Svah s jižní expozicí se sklonem až 40% se rozkládá v nadmořské výšce mezi 200 - 300 m. n m., půda je převážně jílovitá na vápencovém podloží. Réva je vedena v systému Guyot, stáří keřů je asi 60 roků, průběžně doplňovaných mladší výsadbou.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v několika vlnách od poloviny září do poloviny října. Po jemném lisování proběhla fermentace při kontrolované teplotě a zrání na kvasničních kalech po dobu 3 měsíců, obojí v nerezovém tanku. Druhotná fermentace proběhla metodou Charmat také v nerezovém tanku při kontrolované teplotě a pod tlakem. Po láhvování a krátkém ležení je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Prosecco je fenomén posledního desetiletí, žádný další typ vína nezaznamenal tak prudký nárůst obliby. Přinášíme Vám víno Prosecco Superiore z  vinařství Alessandro Bortolin, jejichž vinice se nachází ve městě Valdobbiadene, jednom ze dvou center oblasti, ve které vznikají ta nejkvalitnější vína Prosecco DOCG. Většina vinic vinařství Bortolin se nachází na strmých svazích, kde nelze používat žádnou těžkou techniku a většina prací na vinici vyžaduje manuální práci.

Víno Prosecco Superiore kategorie Brut a tedy se hodí především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k pokrmům z ryb a mořských plodů. 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne