Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Porlapá, vertikála 2008 - 2016, Barbera d'Asti DOCG Superiore

B1036

Nový produkt

Porlapa, Barbera ze starých keřů, je vlajková loď vinařství. Výjimečné víno pro výjimečné příležitosti! Mohutné víno srovnatelné s víny Barolo a Brunello, Šampión soutěže Prague Wine Trophy.  

Více informací

3 324 Kč s DPH

-5%

 3 499 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 3 149 Kč Až do 700 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Archivace12 - 15 roků
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'

Více informací

Vinice

Rodinná vinice Bricco Quaglia v městečku Costigliole d’Asti; svah s jižní orientací, stáří keřů asi 80 roků; půda převážně jílovito-vápenitá

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá v první polovině října. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 7-8 dnů. Následuje zrání v nových barrique soudcích po dobu 18 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 3 roky, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

"Pörlapá!" – v piemontském dialektu toto zvolání znamená 'zůstat beze slov z údivu a úžasu'. Jsme přesvědčeni, že jméno tohoto vína vystihuje pocity při setkání s tímto vínem. Jedná se o výjimečné víno z 80 roků staré vinice a zasluhuje si být vypito při výjimečných příležitostech.

V archivu máme uložena i starší vína a nabízíme Vám výjimečnou vertikálu vín šesti ročníků: 2008 (Zlatá medaile), 2010 (Zlatá medaile), 2012 (nehodnoceno), 2013 (Velká zlatá medaile), 2014 (Velká zlatá medaile) a 2016 (Velká zlatá medaile). Pokud máte zájem o setkání s výjimečnými víny, neváhejte a objednejte si tuto sadu.

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně.

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne