Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Pinot Grigio delle Venezie DOC 2019

S321

Nový produkt

Pinot Grigio je v zahraničí nejznámějším 'italským' vínem. Zde můžeme ochutnat příjemné, lehké víno vhodné k zeleninovým salátům, rybě  nebo méně výrazným úpravám drůbeže.

Více informací

236 Kč s DPH

-25%

 315 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 221 Kč Až do 284 Kč
6 205 Kč Až do 662 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionVeneto
Barvasvětle slámová
Vůněintenzivní ovocná vůně s minerálními a květinovými tóny
Chuťlehké elegantní víno, harmonické, na patře cítíme zralé zelené ovoce i příjemnou kyselinku
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaRulandské šedé
Ročník2019
Alkohol12.0%
Archivace2 - 4 roky
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Stříbrná medaile a titul "Prague Silver"
PříležitostGastronomie
Jídlovíno Pinot Grigio je vhodné k rybám a mořským plodům, zeleninovým salátům, lehčím úpravám ryb a drůbeže

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Monte Forte d'Alpone úbočí kopce Monte St. Urbano v obci Fumante. Terasy s jižní orientací, stáří keřů okolo 10 - 15 roků, hustota keřů 4,000 hlav na hektar; složení půdy je založeno na jílovitých půdách s příměsí šedého vápence (pro odborníky: usazeniny z mořského dna v období eocénu :-) ) a čedičových tufů,

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá na přelomu června a července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl na konci srpna. Fermentace proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 12 dnů. Následuje zrání v nerezovém tanku po dobu asi 4 měsíce, polovina doby na kvasničních kalech. Následuje lahvování a ležení na lahvi asi 2 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Oblast Valpolicella byla známá produkcí vína již v období antického Říma. Při vyslovení 'vína Valpolicella' si zpravidla představíme červená vína - kupáže založené na třech modrých odrůdách: Corvina (a jí příbuzná Covinone), Molinara a Rondinella.  Ale to není vše, Valpolicella je také domovem pro lehká svěží bílá vína založená na lokálních odrůdách Garganega a Trebbiano. A také na 'všudypřítomné' odrůdě Rulandské šedé, v Itáliii "Pinot Grigio". Víno Pinot Grigio je vhodné především k lehčím pokrmům - rybám a mořským plodům, zeleninovým salátům nebo lehčím úpravám drůbeže. 

Produkce

Asi 8,000 lahví ročně.

Další ocenění 

Luca Maroni 2021: 91 bodů

Vínařství Scriani bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2020 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne