Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Pannobile Rot 2015

B708

Nový produkt

Pannobile, kupáž Zweigeltrebe (60%), Svatovavřineckého (20%) a  Frankovky (20%), je výtečné harmonické víno, které zaručeně naplní Vaše očekávání, ať už si je vychutnáte samotné nebo společně s pokrmy ze zvěřiny a červeného masa výběrem sýrů. Též vhodné pro archivaci.

Poslední láhve.

Více informací

599 Kč s DPH

-10%

 665 Kč s DPH 

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě červená až fialová
Vůnězralého červeného ovoce v kombinaci s vůní bylinek a koření
Chuťvíno má plné tělo a dobrou strukturu, na patře cítíme kombinaci šťavnatého ovoce, jemných tříslovin a příjemné minerality s dlouhým trváním
BioAno
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Zweigeltrebe a Frankovka
Ročník2015
Alkohol13.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlopokrmům z červeného masa a zvěřiny, vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází ze dvou ‚cru‘ vinic: Altenberg s písčitou půdou s  příměsí vápence a Goldberg s hlinito-písčitou půdou s vápencovým podložím.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů probíhá v druhé polovině září a na počátku října a pro další zpracování jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Spontánní fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku a jablečno-mléčná fermentace proběhla v použitých barrique soudcích. Zrání probíhá po dobu 16 měsíců v použitých barrique soudcích, následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 12 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Pannobile je sdružení 9 vinařů, kteří sdílejí respekt k přírodě a tradičním postupům. Každý člen sdružení připraví jedno bílé a jedno červené víno (zpravidla se jedná o kupáže) "Pannobile", které nejlépe vystihují charakter daného ročníku. Aktuální červené Pannobile 2013 z produkce Judith Beck je založeno na mém oblíbeném Zweigeltrebe (60%) s přídavkem  Svatovavřineckého (20%) a  Frankovky (20%). Výsledkem je výtečné harmonické víno, které zaručeně naplní Vaše očekávání, ať už si je vychutnáte samotné nebo společně s pokrmy ze zvěřiny a červeného masa výběrem sýrů. Víno má výtečný potenciál k archivaci.

Produkce

Asi 1,000 lahví ročně

Další ocenění

Předchozí ročník získal:

Prague Wine Trophy 2016: Zlatá medaile a titul "Prague Gold" pro Pannobile Rot 2013

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne