Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Nuda 2015, Barbera d'Asti DOCG Superiore

M206

Nový produkt

Víno Nuda patří mezi vrcholy produkce vinařství, jedná se o společný projekt majitele vinařství Franco Morando a sommeliéra Luca Martini. Jen v dobrých ročnících vznikne 999 očíslovaných láhví. Doporučujeme pít 'jen tak' kvůli plnému vychutnání charakteru tohoto exkluzivního vína.

Více informací

790 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněintenzivní a dlouhotrvající kombinace vůní s převahou zralého tmavého ovoce s tóny tabáku a živočišných vůní
Chuťna patře cítíme středně plné tělo vína s vyrovnanou kyselinkou typickou pro tuto odrůdu; víno je hladké, harmonické s příjemnými tříslovinami, džemovými chutěmi i živočišností, pěkně strukturované s dlouhým trváním
BioNe, ale bez síření
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2015
Alkohol14.5%
Archivace10 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2020: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlopokrmům z červeného masa a vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Notaio poblíže Castagnole Monferrato, vinice leží na vrcholu kopce ve výšce okolo 300 m. n m.; keře jsou staré asi 25 roků

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá v první polovině října. Fermentace probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 28 dnů, z toho asi polovinu na slupkách. Následuje zrání – částečně (yhruba dvě třetiny) v nových barrique soudcích a částečně (asi jedna třetina) v použitých barrique soudcích, vše z francouzského dubu – po dobu 18 měsíců; následuje scelení v nerezových tancích po dobu 4 měsíců, lahvování (bez filtrace) a ležení na lahvi po dobu 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Odrůda původně dávající vína nižší kvality pro každodenní pití, prodávané často bez lahvování, se v posledních dvou-třech desetiletích vypracovala na čelnou pozici mezi víny Piemontu. Víno Nuda patří mezi vrcholy produkce vinařství, jedná se o společný projekt majitele vinařství Franco Morando a sommeliéra Luca Martini. Jen v dobrých ročnících vznikne 999 očíslovaných láhví. Doporučujeme pít 'jen tak' kvůli plnému vychutnání charakteru tohoto exkluzivního vína. 

Produkce

Pouze 999 očíslovaných lahví ročně.

Další ocenění

Gambero Rosso: 3 skleničky

Předchozí ročník získal tato ocenění:

Bibbenda: 3 Hrozny, Gambero Rosso: 2 skleničky; New York World Wine & Spirits Competition 2017: 94 bodů a titul "Nejlepší Barbera roku" 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne