Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Noto 2008, Monferrato DOC Rosso

B106

Nový produkt

Noto je víno vytvořené ve stylu tradičních vín Barolo, bohaté víno s dlouhým obdobím vyzrávání (víno přišlo na trh 9 roků po sklizni) a očekávanou dlouhou životností. Tip na archivaci! Doporučujeme k pokrmům z červeného masa a zvěřiny. Také pro vychutnání samotného vína při výjimečné příležitosti. 

Více informací

395 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená až nahnědlá
Vůněpřipomíná džem z černých třešní, lékořici, čokoládu a aromatické byliny
Chuťplné tělo s ovocnou chutí, dřevo z nového dubového sudu, dlouhý konec vyznačující se jemnými taniny
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník2008
Alkohol14.0%
Archivace12 - 15 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2018: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlopokrmům z červeného masa a zvěřiny

Více informací

Vinice

Rodinná vinice Bricco Quaglia v městečku Costigliole d’Asti; svah s jižní orientací, stáří keřů asi 35 roků (Nebbiolo) a 80 roků (Barbera); půda převážně jílovito-vápenitá

Výroba

Před sklizní probíhá na konci července probírka hroznů, při ruční sklizni na konci září jsou vybírány pouze nejlepší hrozny. Po jemném lisování probíhá fermentace na slupkách po dobu 7-8 dnů. Zrání probíhá v nových barrique sudech po dobu 12 měsíců. Následuje kupáž odrůd Nebbiòlo a Barbera (použito víno Porlapá) v poměru 90/10 a zrání v nerezovém tanku po dobu 10 měsíců. Následuje lahvování a další ležení na lahvi po dobu několika roků, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Název vína Noto je odvozen od jména dědečka dnešních majitelů rodinného vinařství Boeri. Z odrůdy Nebbiolo se vyrábějí nejvíce ceněná vína (nejen) severní Itálie - vína Barolo a Barbaresco. Hrozny k výrobě tohoto vína pocházejí z vinice mimo ceněné denominace, proto víno spadá ‚pouze‘ do obecné denominace Monferrato DOC Rosso. Svým charakterem je však Noto podobné vínům Barolo – bohaté víno s dlouhým vyzráváním (víno přišlo na trh 9 roků po sklizni) a očekávaná dlouhá životnost. Ochutnejte víno podobné vínu Barolo za cenu výrazně příznivější Vaší peněžence.Tip na archivaci - při svém stáří slibuje ještě možná až 5 roků postupného zlepšování!

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy: PWT 2012, Prague Regional Champion pro Noto 2005; PWT 2016, Prague Gold pro Noto 2007; PWT 2015, Prague Gold pro Noto 2006. Hodnoceno také na blogu Jižní svah, květen 2016. 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne