Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Na Te Rales 2015

Na Te Rales Tinto 2015

M162

Nový produkt

Červené víno řady Na Te Rales, kupáž odrůd Touriga Nacional, Alicante Bouschet a Syrah, je elegantní a 'pitelné' víno pro konzumaci 'právě teď' i po několikaleté archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa, zvěřině a k vyzrálým sýrům.

Více informací

236 Kč s DPH

-20%

 295 Kč s DPH 

Parametry

Země původuPortugalsko
RegionAlentejo
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněpřipomíná zralé červené ovoce, černý čaj a vanilku
Chuťvíno má plné tělo, v chuti převládá zralé ovoce (lesní bobule, třešně) až s příchutí džemu, čokoláda, černý čaj, tabák, na patře cítíme v harmonii příjemné třísloviny a kyselinku
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Touriga Nacional, Syrah a Alicante Bouschet
Ročník2015
Alkohol15.0%
Archivace5 - 8 roků
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné především k úpravám červeného masa a středně vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z různých vinic statku Herdade das Fontes, vinice jsou rovinaté s půdou převážně jílovito-hlinitou.

Výroba

Sběr hroznů probíhá v druhé polovině září a začátku října. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku. Stejně tak jako první fáze zrání (asi 6 měsíců), následuje druhá fáze zrání (asi 3 měsíce) v použitých barrique sudech z francouzského  dubu. To vše jako odrůdová vína odděleně, po scelení víno leží ještě další 3 měsíce pro harmonizaci výsledné kupáže. Následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 3 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Výraz "Na Te Rales" v dialektu znamená "to neřeš, nech to být", tedy víno pro chvíle pohody a odpočinku :-)

Řada Na Te Rales představuje pro vinařství Monte Novo e Figueirinha tzv. ‚vyšší střed‘ a prezentuje v kupáži dvě typické portugalské odrůdy - Touriga Nacional (45%) a Alicante Bouschet (20%) s 'globální' odrůdou Syrah/Shiraz (35%). Výsledkem je elegantní a 'pitelné' víno pro konzumaci 'právě teď' stejně tak jako po dlouholeté archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa - doporučujeme ke studeným masům a salámům, zvěřině a výběru vyzrálých sýrů.

Produkce

Asi 30,000 lahví ročně

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne