Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Muscat Ottonel 2015

Muscat Ottonel Bambule! 2016

B723

Nový produkt

Vína řady „Bambule“ vznikají jen v letech s nejlepšími podmínkami pro danou odrůdu. Tento muškát se představuje výraznou květinovou vůní zvýrazněnou zráním na kvasničných kalech. Víno nebylo před lahvováním filtrováno ani sířeno! Skvělý společník k vybrané gastronomii nebo pro vychutnání 'jen tak'.

Ve víně se již objevil kal, který ale nemá vliv na kvalitu vína. Ale je třeba už vína vypít.

Více informací

409 Kč s DPH

-25%

 545 Kč s DPH 

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
BioAno, bez filtrace a síření
Obsah cukruSuché
OdrůdaMuscat Ottonel
Ročník2016
Alkohol11.0%
Archivace3 – 5 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z viniční trati Seewinkelschotter ve svahu nad Neziderským jezerem s hlinito-písčitou půdou s příměsí žulové drtě.

Výroba

V polovině července došlo k ‚zelené sklizni‘ - probírce hroznů, ruční sběr hroznů proběhl 10. září 2016 a pro další zpracování byly vybrány jen nejlepší hrozny. Spontánní fermentace na slupkách v dřevěné kádi po dobu 12 dnů, následovalo lisování a druhá fáze fermentace. Víno zrálo po dobu 6 měsíců v použitých barrique soudcích, celou dobu na kvasničných kalech. Následuje lahvování (bez filtrace a dodatečného síření) a ležení na lahvi alespoň 4 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Vína označená přídomkem „Bambule!“ představují speciální řadu v produkci Judith Beck – vína, která vznikají jen v letech s nejlepšími podmínkami pro danou odrůdu. V roce 2016 se povedl tento muškát s výraznou květinovou vůní zvýrazněnou zráním na kvasničných kalech. Víno nebylo před lahvováním filtrováno ani sířeno! Výsledkem je suché, šťavnaté víno s trochou tříslovin a bezva kyselinkou. Skvěle pitelné již teď ale s archivačním potenciálem na několik roků. Skvělý společník k vybrané gastronomii nebo pro vychutnání 'jen tak'. Problémem ročníku 2016 je to, že díky nízkým výnosům vzniklo pouze malé množství vína. Pokud máte zájem, objednejte dříve, než bude tento ročník vyprodán. Naše zásoba je omezená.

Produkce

Pouze 600 lahví.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne