Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Montefico 2017, Barbaresco DOCG

L302

Nový produkt

Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 12 rocích. 

Doporučujeme před konzumací dekantovat. 

Více informací

595 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněsvěží, harmonická vůně zralého červeného ovoce
Chuťelegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou, na patře působí harmonickým dojmem, cítíme kombinaci ovocných chutí - zralé třešně, lesní ovoce, s tóny tabáku a čokolády, v dlouhé dochuti cítíme příjemné třísloviny
BioAno, bez síření
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník2017
Alkohol14.5%
Archivace12 - 15 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlodoporučujeme k úpravám červeného masa, výtečné k telecímu, skopovému nebo úpravám zvěřiny

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z 'cru' vinice Montefico, viníční trati Bric Mentina (Bric = vrchol kopce a Mentina - nazvané podle babičky současných majitelů - (Cle)mentina) v obci Barbaresco, svah s jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 290 metrů; stáří keřů je průměrně 30 roků; půda obsahuje převážně vápence s příměsí pískovců - bývalé mořské dno. Celková výměra vinice je 8 hektarů rozdělených mezi 4 vinaře, La Ca Nova vlastní asi 2 ha.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl začátkem října. Fermentace na slupkách, asi 28 dnů s několikerým ponořením matolinového koláče každý den, proběhla v nerezovém tanku s použitím pouze přírodních kvasinek. V nerezovém tanku proběhla také malolaktická fermentace. Následuje zrání v použitých 30 hl sudech z rakouského dubu po dobu 20 měsíců, lahvování a ležení na lahvi asi 10 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbaresco DOCG je víno založené 100% na odrůdě Nebbiolo a produkované v městě Barbaresco nebo třech vinařských obcích v jeho sousedství. Podobně jako víno Barolo DOCG, které pochází z nedalekého města Barolo (vzdálenost Barbaresco - Barolo je asi 15 km vzdušnou čarou) a 10 vinařských obcí v jeho okolí. Vína Barolo a Barbaresco jsou nazývána "Král italských vín" a "Královna italských vín", toto pojmenování odráží rozdílný charakter obou typů vín - i když obě vína pochází ze stejné odrůdy a přibližně stejné oblasti, vína Barbaresco jsou 'měkčí, přístupnější' než vína Barolo. To je dáno jednak rozdílem v terroir a klimatu obou podoblastí - hrozny v oblasti Barbaresco dozrávají dříve než v oblasti Barolo, jednak prací ve sklepě - minimální požadavek na zrání vín Barbaresco je 2 roky, zatímco u vín Barolo je 3 roky. Díky těmto faktorům jsou vína Barbaresco připravena k pití po 3-5 rocích od sklizně, zatímco vína Barolo zpravidla až po 5-7 rocích.

Produkce

Asi 7,000 láhví ročně 

Další ocenění

Wine & Degustation, Test měsíce 02/2021: titul Víno měsíce a ocenění 5 hvězdiček, víno "vynikající až výjimečné"

Předchozí ročníky získaly následující ocenění:

- ročník 2016

Prague Wine Trophy 2020: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold" za 93 bodů

Wine & Degustation, Test měsíce, září 2020: 5 hvězdiček ("víno vynikající až výjimečné")

- ročník 2015

Prague Wine Trophy 2019: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold" za 92 bodů 

Wine & Degustation, listopad 2018: 2. místo v Grand testu "Vína Barbaresco" (s rozdílem 0,1 bodu a poloviční cenou oproti vítězi :-)) 

Víno & Styl č. 86, listopad 2019: Velký test vín Nebbiolo: 90 bodů 

Vínařství La Ca Nova bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2019, 2020, 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne