Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Výprodej! Montemaggiore 2011, Terre del Volturno IGP Casavecchia

Monte Maggiore 2012, Terre del Volturno IGP Casavecchia

V203

Nový produkt

Víno Montemaggiore ze staré místní odrůdy Casavecchia, která dává ovocitá vína se středně plným tělem a pěknými tříslovinami. Výtečné k pokrmům středomořské kuchyně - těstovinám, pizze i červenému masu včetně těžších úprav a zvěřině. A samozřejmě k výběru sýrů na závěr. Víno má výtečný potenciál k archivaci.

Poslední láhve.

Více informací

431 Kč s DPH

-25%

 575 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionKampánie
Barvarubínově červená s fialovými odlesky
Vůněintenzivní směs ovocných vůní, ve které převažují červené bobule, zralé červené ovoce a kořenité tóny
Chuťvíno s plným tělem a pěknou strukturou, elegantní a jemné třísloviny jsou v rovnováze s kyselinkami, na patře cítíme zralé červené ovoce (třešně, ostružiny), až marmeládové tóny, tabák a kořenité tóny , víno cítíme dlouho na patře
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaCasavecchia
Ročník2011
Alkohol12.5 %
Archivace12 - 15 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlovhodné k pokrmům odpovídajícím typu tohoto vína - uzeniny, červené pečené maso, omáčky, zvěřina nebo vyzrálé sýry ; doporučujeme víno dekantovat nejméně 60 minut před začátkem konzumace

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice v obci Lautoni (na to odkazuje i jméno vína), svah s jihovýchodní-jižní-jihozápadní expozicí v nadmořské výšce asi 300 m.n.m., stáří keřů v rozmezí 30-45 roků; půda je převážně jílovitá sopečného původu; vedení révy systémem guyot a garland (tradiční typ vedení v Kampánii).

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá v první polovině října. Po drcení  následuje fermentace, macerace na slupkách 25 dnů, při kontrolované teplotě 30C, následuje zrání po dobu 18 měsíců ve středně velkém 500 lt) sudu z francouzského dubu, 6 měsíců v nerezovém tanku a lahvování. Po 12 měsících ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

O původu odrůdy Casavecchia nevíme mnoho, jisté je, že se odedávna pěstovala pouze v severní části regionu Kampánie. Podobně jako mnoho jiných odrůd zmizela během epidemie Phylloxery v 2. polovině 19. století. Na počátku minulého století byla v ruinách jednoho domu ("casa vecchia" = "starý dům") nalezena jedna stará hlava, která epidemii přežila, a odnože z této jedné hlavy byly základem pro další výsadbu odrůdy. Odrůda má relativně nízkou výnosnost, což způsobilo, že nebyla mezi vinaři příliš rozšířená. Pěstovali ji zpravidla rolníci pro vlastní potřebu. S posunem od kvantity ke kvalitě v posledních dekádách získává odrůdy Casavecchia na popularitě. Stále zůstává pouze v regionu Kampánie, a to především její severní části - provincii Caserta.

Odrůda Casavecchia dává středně velké hrozny s malými tmavě modrými bobulkami. Odrůda dává vína vysoké kvality s tmavě rubínovou barvou, středně plná s ovocitým charakterem a výraznými tříslovinami, které vínu zpravidla zajišťují pěkný archivační potenciál. 

Produkce

Asi 4,000 láhví

Další ocenění

I Vini di Veronelli 2017" tři hvězdičky

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne