Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Martinette 2014, Barbera d'Asti DOCG Superiore

B102

Nový produkt

Martinette představuje prostřední úroveň ze tří vín Barbera v nabídce vinařství. Harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena, dlouhodobě naše nejprodávanější víno! 

Více informací

248 Kč s DPH

-10%

 275 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínová až dohněda
Vůněčerstvé třešně a maliny, cítíme také živočišné tény
Chuťkomplexní, nazrálá - cítíme zralé ovoce především suché švestky, vanilku, víno zůstává dlouho na patře
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2014
Alkohol14.5%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2018: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlouniverzální víno, vhodné ke všem chodům - počínaje předkrmy přes hlavní jídlo (včetně pokrmů z ryb) až po talíř sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Rodinná vinice Martinette v městečku Costigliole d’Asti; svah s jižní orientací, stáří keřů asi 40 roků; půda převážně jílovito-vápenitá

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování probíhá v první polovině října. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 7-8 dnů. Následuje zrání v barrique soudcích (asi z 1/3 v nových a ze 2/3 v již použitých) po dobu 12 měsíců, následuje kupáž a harmonizace v nerezovém tanku po dobu asi 12 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi asi 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Jméno Martinette pochází z názvu vinice, z které pochází hrozny použité k výrobě tohoto vína. Tato vinice je osázena révou starou 40 let a díky svému mikroklimatu je extrémně vhodná k pěstování odrůdy Barbera. Víno Martinette je univerzální a může být použito k téměř jakémukoliv pokrmu nebo pro pití 'jen tak'. Výtečné víno za přijatelnou cenu – toto víno ročník co ročník získává Zlatou medaili na soutěži Prague Wine Trophy.

Produkce

Asi 20,000 lahví ročně.

Další ocenění

Víno hodnoceno na Jižním svahu, leden 2019

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy: PWT 2016, Prague Premium Gold pro Martinette 2011 a Prague Gold pro Martinette 2012; PWT 2017, Prague Gold pro Martinette 2013; PWT 2015, Prague Gold pro Martinette 2010; PWT 2013, Prague Gold pro Martinette 2008; PWT 2012, 90/100 bodů pro Martinette 2007.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne