Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

LAUT 2012, Barolo DOCG

P101

Nový produkt

Barolo je největší víno Piemontu a jedna z nejprestižnějších klasifikací v celé Itálii. Barolo LAUT je vrcholným dílem enologa Girgio Pira, vinaře páté generace. Velké víno pro výjimečnou příležitost! Také vhodné pro archivaci. 

Více informací

702 Kč s DPH

-10%

 780 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvatemně rubínová, s postupujícím věkem přechází do granátově červené barvy s oranžovými záblesky
Vůněintenzivní komplexní vůně - cítíme ovocné vůně (třešně, višně, jahody, ostružiny), dřevo a kořenité vůně (vanilka, skořice, paprika, zelený pepř)
Chuťvíno má plné kulaté tělo, robustní strukturu, na patře cítíme teplo a sladkost; současně oceníme jeho harmonické taniny a dlouhou dochuť s náznaky lékořice
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník2012
Alkohol14.5%
Archivace10 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostDárek
Jídlopečeným a dušeným masům a vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

vinice o rozloze 1,3 ha se nachází na vrcholu kopce Laut ve výšce 420-450 metrů nad mořem, orientace je jižním a jihozápadním směrem; složení půdy je převážně jílovito vápenaté s příměsemi slínů a písků; vinná réva byla vysazena v roce 1971, její vedení je metodou Guyot a hustota keřů je 3500 na hektar

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů probíhá v polovině října. Pro další zpracování jsou vybrány jen nejlepší hrozny a výroba probíhá pouze v nejlepších rocích. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 20 dnů. Následuje zrání ve středně velkých dubových sudech (dřevo pochází ze Slavonie) po dobu 24 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 24 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barolo je největší víno Piemontu a jedna z nejprestižnějších klasifikací v celé Itálii. Barolo LAUT je vrcholným dílem enologa Girgio Pira, vinaře páté generace produkujícího víno na rodinných vinicích v oblasti vrchů Langhe. Velké víno pro výjimečnou příležitost! Také vhodné pro archivaci - toto víno je vhodné k pití již nyní a má potenciál dalšího zlepšování a při dobrém skladování vydrží po dobu dalších až 10 let.

Produkce

Asi 7,000 lahví ročně

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy: PWT 2016, Prague Gold a 89/100 pro LAUT 2009; PWT 2013, Prague Gold a 89/100 pro LAUT 2007. 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne