Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Koreaa 2020

B727

Nový produkt

Mladé čerstvé víno z více odrůd (tzv. gemischter satz), které má dobrý archivační potenciál. Doporučujeme párování s rybou, drůbeží nebo středně výraznými jídly jako jsou těstoviny, rizoto nebo grilovaná zelenina. Pozor: víno je nesířené a nefiltrované.

Více informací

284 Kč s DPH

-20%

 355 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 266 Kč Až do 266 Kč
6 249 Kč Až do 639 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvazlato-žlutá
BioAno
Obsah cukruSuché
Ročník2020
Alkohol11.5 %
Archivace3 – 5 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z viniční trati Seewinkelschotter ve svahu nad Neziderským jezerem s hlinito-písčitou půdou s příměsí žulové drtě.

Výroba

V polovině července došlo k ‚zelené sklizni‘ - probírce hroznů, ruční sběr hroznů proběhl 31. srpna a pro další zpracování byly vybrány jen nejlepší hrozny. Macerace na slupkách po dobu dvou dnů, poté lisování a spontánní fermentace v dřevěné kádi, víno zrálo po dobu 6 měsíců v dřevěném sudu (15hl) ze slavonského dubu, celou dobu na kvasničných kalech. Následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 2 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Jako důsledek používání přírodních technik při technologických procesech se občas objeví nějaká 'piha na kráse'. V tomto ročníku se jedná o výskyt vinného kamene ve formě šupinek, který vznikl při stabilizaci vína pouze přirozeným chlazením, které nebylo dostatečně efektivní jako by tomu bylo při použití umělého chlazení. Nicméně, jedná se pouze o kosmetickou vadu, která nemá vliv na kvalitu vína. Jedině je třeba si dávat pozor při nalévání, aby nedošlo k nalití těchto šupinek do sklenky. A možná také oželet 'poslední lok' z láhve :-)

Zajímavost

Víno tzv. typu „gemischter satz“, v překladu „smíšená výsadba“ – v praxi to znamená, že na vinici je vysázeno více odrůd (zde Veltlínské zelené, Muskat Ottonel, Rulandské bílé, Ryzlink vlašský, Zweigelt, Scheurebe,..), z nichž hrozny jsou sklízeny a zpracovávány současně (na rozdíl od klasické kupáže, kdy jednotlivé odrůdy jsou zpracovány odděleně, a víno je zcelováno v určité fázi zpracování). V Rakousku má tento způsob výsadby tradici, dokonce získal i status „DAC“, ale v regionu Burgenlandu je (zatím) zcela neoficiální.

Jméno vína je odvozeno od názvu vinice, ze které pochází hrozny - Judith ji koupila teprve nedávno. Oficiální je název jiný, ale v běžném životě všichni tuto část vinice nazývají „Korea“.

Samozřejmostí je výrobní postup v souladu s bio-dynamickými principy. Víno je nefiltrováno a nesířeno! Výsledkem je mladé čerstvé víno, které má také dobrý archivační potenciál. Doporučujeme párování s drůbeží nebo středně výraznými jídly jako jsou těstoviny, rizoto nebo grilovaná zelenina.

Produkce

Asi 5,000 lahví ročně

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne