Typ vína

Prohlédnuté produkty

Kalefeno 2020, Vino Rosso

P601

Nový produkt

Víno "Kalefeno", kupáž Montepulciano se Sangiovese, se představuje pěkným plným tělem a příjemnou kombinací chutí a vůní vyzrálého červeného ovoce a ušlechtilého dřeva. Výtečné k pokrmům z červeného masa (i ve výrazných úpravách) nebo k výběru sýrů na závěr.  

Více informací

345 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 321 Kč Až do 145 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionMarché
Barvarubínově červená s fialovými záblesky
Vůněve vůni převládají vůně zralého červeného ovoce doplněné vanilkou a kořenitými tóny z barrique soudků
Chuťvíno má plné tělo, je vyvážené a elegantní, na patře cítíme příjemné třísloviny v kombinaci s chutěmi zralého červeného ovoce a ušlechtilého dřeva, víno dlouho cítíme na patře
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Montepulciano a Sangiovese
Ročník2020
Alkohol13.5%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovýtečné k pokrmům z červeného masa, doporučujeme k steakům, nebo k výběru sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v okolí města Offida, mírné svahy převážně s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 220 m.n.m.; půda je převážně jílovito-hlinitá. Počet hlav na hektar: mezi 4500 - 5000 v uspořádání "Guyot".

Výroba

V polovině července probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl na konci září pro hrozny Sangiovese a na počátku října pro hrozny Montepulciano. Fermentace při kontrolované teplotě 22C po dobu 14 dnů proběhla v nerezovém tanku a následné zrání po dobu 10 měsíců v barrique soudku z francouzského dubu, byly použity nové i již použité soudky. Před láhvováním bylo víno po dobu jednoho měsíce zceleno v nerezovém tanku. Po 6 měsíčním ležení na láhvi bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Montepulciano patří k nejrozšířenějším modrým odrůdám v Itálii. Plocha výsadby druhá za nejrozšířenější odrůdou Sangiovese, těsně před plochou výsadby odrůdy Barbera.  S odrůdou Montepulciano se setkáme ve střední Itálii - v regionech Abruzzo, Marché, Molise a (severní část) Apulie, v menší míře i v sousedních regionech Lazio, Kampánie a Toskánsko (ale pozor, není pěstováno v městě Montepulciano a nemá nic společného s vínem Vino Nobile di Montepulciano!). Největší podíl na výsadbě má region Abruzzo (podle některých pramenů až nad 50% veškeré výsadby), následován Apulií. Nejrozšířenější denominace je Montepulciano d'Abruzzo DOC (někdy se setkáme i se stejnojmenným pojmenováním odrůdy). Odrůda získala i několik DOCG denominací: Montepulciano d'Abruzzo Coline Teramane DOCG a Tullum DOCG (region Abruzzo) a Conero DOCG a Offida DOCG (region Marche).

Odrůda Montepulciano dává ovocitá vína s minimem tříslovin a s vysokým obsahem pigmentů, pro tuto vlastnost je populární do kupáží s dalšími odrůdami - celkem je součástí až 50 různých DOC. Nejznámější je kupáž s odrůdou Sangiovese, kde tvoří základ vín z denominací Rosso Conero a Rosso Piceno v regionu Marche.   

Produkce

Asi 15,000 láhví.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne