Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Il Moggio 2015, Umbria IGT Grechetto

Il Moggio 2015, Umbria IGT Grechetto

G222

Nový produkt

Grechetto je 'rodinným stříbrem' mezi bílými víny regionu Umbrie. Víno Il Moggio, netradičně zrálo v barrique soudcích, je harmonické víno vhodné k syrovým a marinovaným rybám, plodům moře, těstovinám, bílému masu nebo výběru vyzrálých a středně vyzrálých sýrů. 

Poslední láhve.

Více informací

317 Kč s DPH

-12%

 360 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 300 Kč Až do 361 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionUmbrie
Barvasytě slámově žlutá se zlatavými záblesky
Vůněbohatá komplexní směs vůní, cítíme medové tóny společně s vůní vyzrálého ovoce a kořeněnými tóny z ušlechtilého dřeva
Chuťelegantní a harmonické víno, na patře cítíme chuť zralého exotického ovoce, vanilku a koření, víno má dlouhý konec
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaGrechetto
Ročník2015
Alkohol13.5%
Archivace3 – 5 roků
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné k syrovým a marinovaným rybám, plodům moře, těstovinám, bílému masu nebo výběru vyzrálých a středně vyzrálých sýrů

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v obciích Fontanella a Trebbio na předměstí města Perugia. Vinice se nachází v nadmořské výšce asi 300 m. n m., různé svahy s jiho-východní, jižní a jiho-západní expozicí, průměrné stáří keřů je asi 10 roků. Půda je středně těžká, převažují kombinace vápencových a jílovitých půd.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hodně vyzrálých hroznů probíhá na počátku října. Fermentace proběhla v barrique soudcích z francouzského dubu, stejně tak i zrání po dobu 6 měsíců. Následuje lahvování a ležení na lahvi 8 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi. Výsledkem je zajímavé aromatické víno s vůní vyzrálého exotického ovoce, medu a kořenitých vůní. 

Zajímavost

Vinařství Goretti Vini má již více než stoletou tradicí, rodina Goretti se usadila v tomto místě krátce po roku 1900. Najdeme je v regionu Umbria (jižně od Toskánska) ve vinařské obci Pila, kde dosud stojí původní ‚cantina‘ a většina rodinných vinic, nový sklep "Le Mura Saracene" vybavený moderními technologiemi byl nedávno vybudován v historickém městečku Montefalco. Bílá odrůda Grechetto je považována za 'rodinné stříbro' regionu Umbrie, používá se k výrobě odrůdových vín a populární je také v kupážích, především s odrůdou Trebbioano nebo Malvasia. Víno je vhodné k syrovým a marinovaným rybám, plodům moře, těstovinám, bílému masu nebo výběru vyzrálých a středně vyzrálých sýrů. 

Produkce

Asi 4,000 lahví ročně

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne