Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Heideboden 2014

B703

Nový produkt

Víno Heideboden je kupáž tří tradičních odrůd středoevropského regionu: Zweigeltrebe, Frankovky a Svatovavřineckého. Heideboden je univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům ze zvěřiny, výrazným úpravám červeného masa zralým sýrům. Též vhodné pro archivaci.

Poslední láhve.

Více informací

316 Kč s DPH

-20%

 395 Kč s DPH 

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatemně rubínová s fialovými odlesky
Vůněve víně cítíme kombinaci vůní zralého zahradního ovoce, třešně s černým rybízem, a kořenitých vůní typických pro frankovky
Chuťvíno je elegantní příjemné třísloviny jsou v harmonii s kyselinkou, ovocité, v závěru cítíme jemnou kořenitost, víno má dlouhý konec
BioAno
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Zweigeltrebe, Frankovka a Svatovavřinecké
Ročník2014
Alkohol13.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2016: Stříbrná medaile a titul "Prague Silver"
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k pokrmům z červeného masa a zvěřiny, výrazným úpravám těstovin a vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z ‚cru‘ vinice Heideboden s písčitou půdou s vysokým obsahem granitu.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů probíhá v druhé polovině září a pro další zpracování jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Spontánní fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku a jablečno-mléčná fermentace proběhla ve velkých dřevěných kádích. Zrání probíhá po dobu 13 měsíců v použitých barrique soudcích, následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Víno Heideboden je kupáž tří tradičních odrůd středoevropského regionu: 80% Zweigeltrebe, 10% Frankovka a 10% Svatovavřinecké. Výsledkem je komplexní, ovocité víno vhodné pro konzumaci, i když má potenciál pro několikaletou archivaci. Samozřejmostí je výrobní postup v souladu s bio-dynamickými principy. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům ze zvěřiny, výrazným úpravám červeného masa zralým sýrům.

Produkce

Asi 5,000 lahví ročně

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy: PWT 2015, Prague Gold pro Heideboden 2013. Falstaff - 92/100 bodů pro Heideboden 2013.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne