Prohlédnuté produkty

Slevy

Fonte Mouro Reserva Touriga Nacional 2011

M107

Nový produkt

Řada Fonte Mouro představuje pro vinařství Monte Novo e Figueirinha vrchol produkce, červená Reserva ročníku 2011 je založena na odrůdě Touriga Nacional. mohutné víno zatím ještě s výraznými tříslovinami a potenciálem pro dlouhou archivaci. Zvláště vhodné k výrazným úpravám červeného masa, zvěřině a vyzrálým sýrům nebo jako společník pro významnou událost.

Více informací

395 Kč s DPH

Parametry

Země původuPortugalsko
RegionAlentejo
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněvíno voní po zralém černém ovoci s tóny kořenitých vůní
Chuťv ústech cítíme výrazné třísloviny, plné tělo s harmockou kyselinkou; víno má dlouhé trvání
Obsah cukruSuché
OdrůdaTouriga Nacional
Ročník2011
Alkohol14.0%
Archivace10 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2015: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlopokrmům z červeného masa a sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vybrané polohy vinice statku Herdade da Figueirinha, vinice je rovinatá s půdou převážně jílovito-hlinitou.

Výroba

V červenci proběhla tzv. zelená sklizeň, ruční sběr hroznů probíhá na začátku října, pro další zpracování jsou použity nejlepší hrozny. Fermentace na slupkách proběhla v nerezovém tanku, následné zrání v použitých barrique soudcích z francouzského i amerického dubu po dobu 15 měsíců. Následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 6 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Řada Fonte Mouro (v překladu Maurská fontána) představuje pro vinařství Monte Novo e Figueirinha vrchol produkce, červená Reserva byla v předchozích letech kupáže a od ročníku 2011 má podobu odrůdových vín – v ročníku 2011 a 2012 z odrůdy Touriga Nacional (a v ročníku 2013 se můžeme těšit na Alicante Bouschet). Odrůda Touriga Nacional patří v Portugalsku mezi nejčastěji pěstované – a nejoceňovanější – odrůdy vína, například v oblasti Douro patří mezi hlavní odrůdy používané k výrobě portského vína. Fonte Mouro Reserva Touriga Nacional je mohutné víno zatím ještě s výraznými tříslovinami a potenciálem pro dlouhou archivaci. Fonte Mouro Reserva Touriga Nacional je vhodné k výrazným úpravám červeného masa, zvěřině a vyzrálým sýrům nebo jako společník pro významnou událost.

Produkce

Asi 15,000 lahví ročně

Další ocenění

Víno & Styl č. 69: 88 bodů.

Mundus Vini 2015: Zlatá medaile; Challenge International du Vin 2015: Zlatá medaile; China Wines & Spirits Awards 2016: Zlatá medaile; Revista de Vinhos 2015 a 2016: Boa Compra („Dobrá hodnota“ – víno s nejlepším ‚poměrem výkon/cena‘); Wine Masters Challenge 2015: Stříbrná medaile.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne