Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Fonte Mouro Reserva Chardonany 2014

Fonte Mouro Reserva Chardonany 2014

M119

Nový produkt

Víno Fonte Mouro Reserva Chardonnay tvoří vrchol produkce bílých vín vinařství Monte Novo e Figueirinha, plné harmonické víno s jemnou kyselinkou, máslovými tóny a znatelným vlivem ušlechtilého dřeva. Vhodné především k úpravám lososa, drůbeže a pokrmům s houbami.

Více informací

296 Kč s DPH

-25%

 395 Kč s DPH 

Parametry

Země původuPortugalsko
RegionAlentejo
Barvavýrazná slámově žlutá
Vůněbohaté aroma květů, sušeného ovoce, vanilky a máslových vůní
Chuťvíno je mimořádně vyvážené a nejpůsobivejší na patře, cítíme čerstvost a osvěžující kyselinku, máslové tóny a ušlechtilé dřevo s dlouhým trváním
Obsah cukruSuché
OdrůdaChardonnay
Ročník2014
Alkohol13.0%
Archivace3 – 5 roků
PříležitostGastronomie
Jídlodrůbeži, lososu nebo pokrmům s houbami

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vybrané polohy vinice statku Herdade da Figueirinha, vinice je rovinatá s půdou převážně jílovito-hlinitou.

Výroba

V červenci proběhla tzv. zelená sklizeň, ruční sběr hroznů probíhá v druhé polovině září, pro další zpracování jsou použity pouze nejlepší hrozny. Fermentace probíhá ve dvou fázích – první fáze v nerezovém tanku a druhá v novém barrique soudku, ve kterém následně proběhne i zrání po dobu 8 měsíců, celou dobu na kvasničných kalech. Následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Řada Fonte Mouro (v překladu Maurská fontána) představuje pro vinařství Monte Novo e Figueirinha vrchol produkce, bílá Reserva je tradičně odrůdové víno – v předchozích ročnících z tradiční portugalské odrůdy Antao Vaz, od ročníku 2011 z odrůdy Chardonnay. Fonte Mouro Reserva Chardonny je plné harmonické víno s jemnou kyselinkou, máslovými tóny a znatelným vlivem ušlechtilého dřeva. Vhodné především k úpravám lososa, drůbeže a pokrmům s houbami.

Produkce

Asi 5,000 lahví ročně

Další ocenění

Citadelles du Vin 2016: Zlatá medaile; Revista de Vinhos 2016: Boa Compra („Dobrá hodnota“ – víno s nejlepším ‚poměrem výkon/cena‘).

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne