Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Elisa 2014, Colli Tortonesi DOC Barbera

Elisa 2014, Colli Tortonesi DOC Barbera

L204

Nový produkt

Elisa je plné a harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, vynikající k pokrmům z červeného masa a vyzrálých sýrů. Nebo 'jen tak' k vychutnání vína samotného. Ideální partner k pečenému červenému masu a vyzrálým sýrům.

Poslední láhve.

Více informací

327 Kč s DPH

-15%

 385 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněkomplexní aroma zralého ovoce, především ostružiny a třešně maraska, a švestkového džemu spolu s vanilkou a kořenitými tóny
Chuťkyselinka a třísloviny jsou v rovnováze, na patře cítíme hebkost vína, podobně jako ve vůni i na patře vychutnáváme v harmonii ovocné a kořenité chutě
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2014
Alkohol14.0%
Archivace10 - 12 roků
PříležitostGastronomie
Jídlopečeným masům, těstovinám s masem nebo k vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

svah orientovaný jihozápadně, půda je převážně jílovitá

Výroba

Ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá na konci září. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku po dobu asi 15 dnů, následuje zrání v barrique soudcích, z toho zhruba polovina nových, po dobu 14 měsíců a následně v nerezovém tanku po dobu 6 měsíců. Po lahvování víno leží na lahvi po dobu 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Odrůda původně dávající vína nižší kvality pro každodenní pití, prodávané často bez lahvování, se v posledních dvou-třech desetiletích vypracovala na čelnou pozici mezi víny Piemontu. Elisa - víno je pojmenováno podle majitelky vinařství, která je zřejmě na tuto Barberu patřičně hrdá - je plné a harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, vynikající k pokrmům z červeného masa a vyzrálých sýrů. Nebo 'jen tak' k vychutnání vína samotného. Vína z odrůdy Barbera se obvykle pijí spíše mladá, ale jsou i výjimky a právě víno Elisa patří mezi ta dlouhověká.

Produkce

Asi 5,000 lahví ročně. 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne