Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Výprodej! Costaforte 2016, Langhe DOC Dolcetto

Costaforte 2017, Langhe DOC Dolcetto

C202

Nový produkt

Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a jsou oblíbená v gastronomii pro svoji ‚přizpůsobivost‘ k různým typům pokrmů – Costaforte je univerzální víno, které můžeme použít k téměř celému jídlu - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. 

Více informací

169 Kč s DPH

-25%

 225 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvatmavá rubínově červená
Vůněpříjemná ovocná s převahou zralého červeného ovoce a džemu
Chuťvíno má plné tělo, je harmonické a vyvážené, opět cítíme červené ovoce s marmeládovými tóny, v závěru můžeme cítit lehkou hořkost (typické pro odrůdu Dolcetto)
Obsah cukruSuché
OdrůdaDolcetto
Ročník2017
Alkohol14.0%
Archivace2 - 4 roky
PříležitostGastronomie
JídloDolcetto je univerzální víno, můžeme je použít k témř celému jídlu - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám s masem (např. ravioli) nebo telecímu masu

Více informací

Vinice

hrozny pochází z vinice Costabella s jihovýchodní expozicí, půda převážně jílovito-vápenitá s občasným výskytem mramorového podloží, keře jsou staré zhruba 15 roků

Výroba

Ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování probíhá v druhé polovině září. Fermentace probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 15 dnů. Po celou dobu zůstává mošt v kontaktu se slupkami, v průběhu fermentace dochází k občasnému pumpování moštu na matolinový klobouk pro výraznější vyluhování barvy a aromatických látek. Následuje zrání v nerezovém tanku po dobu asi 6 měsíců, následuje lahvování a kratší ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Dolcetto je jedna z typických piemontských odrůd, mimo tento region se v podstatě nepěstuje. Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a nejsou vhodná (až na výjimky – oblast Dogliani nebo Ovada) k dlouhodobé archivaci. Někdy je Dolcetto přirovnáváno svým charakterem k vínu Beaujolais. Naše víno Costaforte je lehké univerzální víno, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

Produkce

Asi 3,000 lahvi.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne