Prohlédnuté produkty

Slevy

Comendador Leonel Cameirinha Reserva Touriga Nacional 2010

M152

Nový produkt

ŘadaFonte Mouro představuje pro vinařství Monte Novo e Figueirinha vrchol produkce, červená Reserva ročníku 2011 je založena na odrůdě Touriga Nacional. mohutné víno zatím ještě s výraznými tříslovinami a potenciálem pro dlouhou archivaci. Zvláště vhodné k výrazným úpravám červeného masa, zvěřině a vyzrálým sýrům nebo jako společník pro významnou událost.

Více informací

475 Kč s DPH

Parametry

Země původuPortugalsko
RegionAlentejo
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněve vůni cítíme bohatou kombinaci zralého červeného ovoce, koření a tabáku
Chuťvíno má plné tělo, má vyvážené třísloviny s kyselinkou; na patře cítíme zralé červené ovoce v kombinaci se slabým nádechem koření z ušlechtilého dřeva, chuť má dlouhé trvání
Obsah cukruSuché
OdrůdaTouriga Nacional
Ročník2010
Alkohol14.0%
Archivace10 - 12 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2015: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlovyzrálým sýrům a pokrmům z nakládaného masa, ať už červeného nebo bílého

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vybrané polohy vinice statku Herdade da Figueirinha, vinice je rovinatá s půdou převážně jílovito-hlinitou.

Výroba

V červenci proběhla tzv. zelená sklizeň, ruční sběr hroznů probíhá na začátku října, pro další zpracování jsou použity nejlepší hrozny. Fermentace na slupkách proběhla v nerezovém tanku, následné zrání v použitých barrique soudcích z francouzského i amerického dubu po dobu 15 měsíců. Následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 6 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Řada Comendador Leonel Cameirinha Reserva je speciální řada vytvořená na památku zakladatele vinařství, červená Reserva je 100% Touriga Nacional (bílá reserva 100% Chardonnay). Odrůda Touriga Nacional patří v Portugalsku mezi nejčastěji pěstované – a nejoceňovanější – odrůdy vína, například v oblasti Douro patří mezi hlavní odrůdy používané k výrobě portského vína. Comendador Leonel Cameirinha Reserva Touriga Nacional je mohutné víno, které se právě dostává do 'pitelné' fáze, hrany tříslovin se zahladily, ale stále jsou výrazné. Výtečná volba pro milovníky mohutných vín s výraznými tříslovinami! Víno je vhodné k výrazným úpravám červeného masa, zvěřině a vyzrálým sýrům nebo jako společník pro významnou událost.

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně

Další ocenění

Wine Masters Challenge 2015: Stříbrná medaile

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne