Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Cincinnato Brut , Vino Spumante

C431

Nový produkt

Víno Brut je vyrobeno z bílé odrůdy Bellone a hodí se především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k pokrmům z mořských plodům a rybám, a také je ideální doplněk k vegetariánské kuchyni. Báječné při užití si vína ‘jen tak’.

Poslední láhve.

Více informací

295 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionLazio
Barvasvětle slámově žlutá se zlatavými odlesky
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruBrut
OdrůdaBellone
Ročník2022
Alkohol12.0%
Archivace1 - 2 roky
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné jako aperitiv nebo k pokrmům z ryb a mořských plodů, zeleninovým salátům

Více informací

Vinice

Vinice se nacházejí v katastru města Cori, položeny jsou na svazích sopečných kopců s jižní nebo jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce mezi 200 - 250 m. n m., půda je lávového původu s jílovitými příměsemi. Stáří keřů od 10 do 25 roků, hustota keřů se pohybuje mezi 3,000 - 4,000 keřů na hektar.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá v první polovině září kdy je v hroznech vysoký obsah kyselinek. Následuje klasické zpracování moštu pro bílá vína, fermentace proběhla po dobu 15 dnů. Jablečno-mléčná fermentace neproběhla, druhotná fermentace probíhá v nerezovém tanku (metoda Charmat) po dobu 2 měsíců. Po naláhvování probíhá ještě zrání na láhvi po dobu 4 měsíců než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Víno Brut je vyrobeno z odrůdy Bellone (také někdy nazývané Bellone Bianco), starobylé bílé odrůdy původem z regionu Lazio, kde se pěstovala již v antických dobách. V současnosti ji najdeme především na vinicích v blízkém okolí Říma. Odrůda produkuje velké hrozny se středně velkými bobulemi. Používá se k výrobě především lehkých a delikátních vín, často odrůdových. 

Ostatní ocenění

PWT 2022: Stříbrná medaile pro víno ročníku 2020

Vínařství Cincinnato bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne