Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Chateau Petit-Village 2005, AOC Pomerol

X0504

Nový produkt

Elegantní víno s výrazným ovocným charakterem, víno 'z pravého břehu' - tedy s výrazným vlivem sametového Merlotu. Příjemné víno pro velkou příležitost!

Poslední láhve.

Více informací

1 790 Kč s DPH

Parametry

Země původuFrancie
RegionBordeaux
Barvatemně rubínová
Vůněkomplexní s tóny zralého ovoce
Chuťplné tělo vína s jeho výtečnou strukturou a vyvážeností, sametové, na patře cítíme kombinaci chutí zralého ovoce a jemných tříslovin, konec je bohatý a dlouhý
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc
Ročník2005
Alkohol13.0%
Archivace12 - 15 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlopokrmům z červeného masa a sýrům

Více informací

Vinice

Vinice o rozloze 11 hektarů  leží na vrcholu pomerolské plošiny, přímo vedle vinic kultovního vinařství Le Pin. Půda vinic je převážně jílovitá a štěrková s vápencovým podložím. Osázené odrůdy: převládá odrůda Merlot (asi 70%) doplněná odrůdami Cabernet Sauvignon (asi 20%) a Cabernet Franc (asi 10%).

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů probíhal v několika fázích podle zralosti hroznů na jednotlivých tratích v průběhu října, nejdříve Merlot a následně Cabernety. Složení odrůd v ročníku 2005: 75% odrůdy Merlot, 18% Cabernet Sauvignon a 7% Cabernet Franc. Po fermentaci v nerezových tancích, která proběhla při řízené teplotě asi 22C po dobu 25 dnů, zde proběhla i malolaktická fermentace. Následovalo zrání v barrique soudcích z francouzského dubu (zhruba dvě třetiny nových soudků, ostatní jednou použité sudy) po dobu asi 15 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Chateau Petit-Village je majetek Christiana Seely-ho, patří do stejné skupiny jako Ch. Pichon Baron a Ch. Pibran v Pauillacu, Ch. Suduiraut v Sauternes nebo také vinařství v Douru, Portugalsko, Tokaji, Maďarsko a Napa Valley v USA. Vinařství produkuje asi 50,000 lahví vína, které je v roce 2005 založeno na odrůdě Merlot (75%) s přídavkem odrůdy Cabernet Sauvignon (18%) a Cabernet Franc (7%).

Produkce

Asi 50,000 lahví (4,200 bedýnek) 

Ocenění

Robert Parker : 87/100, Wine Spectator : 92/100, Neil Martin : 92/100, Jancis Robinson : 16/20

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne