Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Chateau Malartic-Lagraviére 2005 (bílé)

Chateau Malartic-Lagraviére 2005 (bílé)

X0507

Nový produkt

Chateau Malartic-Lagraviére, AOC Pessac-Léognan představuje jemné a elegantní víno z tradičních bílých odrůd Bordeaux: dominující Sauvignon Blanc s příměsí Sémillon. Víno pro velkou příležitost.

Více informací

1 264 Kč s DPH

-20%

 1 580 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 1 106 Kč Až do 1 422 Kč

Parametry

Země původuFrancie
RegionBordeaux
Barvaslámově žlutá se zelenými tóny
Vůněelegantní vůně ve které cítíme exotické ovoce a citrusy
Chuťplné ovocné tělo s dlouhou perfektně balancovanou chutí
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaSauvignon Blanc (90%) a Sémillon (10%)
Ročník2005
Alkohol13.0%
Archivace12 - 15 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlopokrmům z ryb a mořských plodů, těstovinám, a pokrmům z bílého masa

Více informací

Vinice

Na vinici převažuje jílovitá půda se štěrkovým podložím, svah s jižní a jihovýchodní orientací; plocha osázení bílými odrůdami je asi 7 ha (z celkových asi 53 ha) ve složení Sauvignon Blanc 80% a Semillon 20%, réva je pěstována metodou Guyot, průměrné stáří keřů je 25 roků.

Výroba

Zelená sklizeň proběhla v první polovině července. Vlastní sklizeň proběhla postupně podle dozrávání jednotlivých tratí mezi 25. srpnem a 1. září (Sauvignon Blanc) a 5. do 8. září (Sémillon). Hrozny jsou sbírány ručně a do sklepa jsou dopravovány v malých bedýnkách, aby se zamezilo porušení slupek a následné oxidaci moštu. Zde ještě probíhá ruční výběr hroznů, jemné lisování a následuje fermentace v použitých barrique sudech z francouzského dubu. Po fermentaci následuje zrání v barikových soudcích (50% nových) po dobu 11 měsíců - celou dobu na kvasničních kalech, následuje lahvování a ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Počátek historie usedlosti Malartic-Lagraviére sahá do 18. století, od 90.let minulého století je usedlost vlastněna rodinnou Bonnie. Celková rozloha vinic 53 hektarů, rozdělených v poměru 46 hektarů modrých odrůd pro výrobu červeného vína a 7 hektarů bílých odrůd pro výrobu bílého vína. Půda vinic je převážně štěrková s vápencovým podložím, průměrné stáří vinic je 25 roků.

Ocenění

Robert Parker: 92/100, Wine Enthusiasist: 91/100, Neil Martin" 92/100, James Suckling" 91/100, Jancis Robinson : 16.5/20

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne