Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Chateau Latour Martillac 2005 (bílé)

Chateau Latour Martillac 2005 (bílé)

X0509

Nový produkt

Chateau Latour Martillac, Grand Cru Classé de Graves (Pessac-Léognan) představuje jemné a elegantní víno z tradičních bílých odrůd Bordeaux: Sauvignon Blanc a Sémillon. Víno pro velkou příležitost.

Více informací

801 Kč s DPH

-10%

 890 Kč s DPH 

Parametry

Země původuFrancie
RegionBordeaux
Barvasvětle slámově žlutá se zlatavými odlesky
Vůněve vůni cítíme ovocné tóny v kombinaci s plnou vůní lučních květů
Chuťna patře opět cítíme harmonickou kyselinku v kombinaci s chutí zralého ovoce, víno má středně dlouhou dochuť
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Sauvignon Blanc a Semillon
Ročník2005
Alkohol13.0%
Archivace12 - 15 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlopokrmům z ryb a mořských plodů, zeleninovým salátům

Více informací

Vinice

Na vinici převažuje jílovitá půda s vápencovým podložím, svah s jižní orientací; plocha osázení bílými odrůdami je asi 10 ha (z celkových asi 50 ha) ve složení Sauvignon Blanc 60% a Semillon 40%, réva je pěstována metodou Guyot, průměrné stáří keřů je 35 roků.

Výroba

Zelená sklizeň proběhla v první polovině července. Vlastní sklizeň proběhla postupně podle dozrávání jednotlivých tratí mezi 28. srpnem a 10. září. mezi Hrozny jsou sbírány ručně a do sklepa jsou dopravovány v malých bedýnkách, aby se zamezilo porušení slupek a následné oxidaci moštu. Zde ještě probíhá ruční výběr hroznů, jemné lisování a následuje fermentace v použitých barrique sudech z francouzského dubu. Po fermentaci následuje zrání v barikových soudcích (30% nových) po dobu 15 měsíců - celou dobu na kvasničních kalech, následuje lahvování a ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Název vinařství Latour Martillac (někdy též uváděno v původní podobě La Tour Martillac) je odvozeno od dosud zachovalé věže z 12. století. Kdysi byla součástí rozsáhlého opevnění, dnes stojí osamělá na nádvoří zámku. Historie výroby vína na tomto panství sahá do 19. století, do povědomí veřejnosti se zdejší vína dostala po 1. světové válce. V roce 1937 bylo víno Latour Martillac součástí korunovační hostiny britského krále Jiřího VI, otce dnešní královny Alžběty II. V současné době chateau pěstuje víno na cca 50 hektarech, z toho na 10 hektarech révu pro výrobu bílého vína.

Ocenění

Wine Spectator: 92/100; Robert Parker: 90/100; Winedoctor: 17.5+/20 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne