Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Chateau Haut Batailley 2006

Chateau Haut Batailley 2006. Grand Cru Classé Pauillac

X0630

Nový produkt

Elegantní víno s ovocným projevem (černé zralé ovoce) v kombinaci s kořenitými tóny, výtečné k červenému masu nebo 'jen tak' pro vychutnání si vína samotného.

Více informací

1 134 Kč s DPH

-10%

 1 260 Kč s DPH 

Parametry

Země původuFrancie
RegionBordeaux
Barvatemně rubínová
Vůnězralé ovoce - rybíz, ostružiny, třešně v kombinaci s kouřovým aroma tabáku a černého čaje a také lékořice
Chuťelegantní víno s ovocným projevem (černé zralé ovoce) v kombinaci s kořenitými tóny, mineralitou a příjemnou kyselinkou, harmonické, se středně dlouhým koncem
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc
Ročník2006
Alkohol13.0%
Archivace12 - 15 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlouniverzální víno zvláště vhodné k pokrmům z masa, zvěřiny nebo sýrům

Více informací

Vinice

Vinice, které v jednom celku obklopují samotný zámek, mají celkovou osázenou rozlohu přibližně 22 hektarů. Nachází se v malé nadmořské výšce s rovinným profilem (levý břeh řeky Garonny nedaleko jejího ústí), půda je převážně štěrková s naplaveninami, průměrné stáří keřů je asi 35-40 roků. Osázené odrůdy: převládá odrůda Cabernet Sauvignon (asi 65%) doplněné odrůdami Merlot (asi 25%) a Cabernet Franc (asi 10%).

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů probíhal v několika fázích podle zralosti hroznů na jednotlivých tratích v průběhu října, nejdříve Merlot a následně Cabernety. Složení odrůd v ročníku 2006: 75% odrůdy Cabernet Sauvignon, následuje odrůda Merlot s 23% a Cabernet Franc s pouhými 2%. Po fermentaci v nerezových tancích proběhlo zrání v barrique soudcích (zhruba jedna třetina nových soudků) po dobu asi 20 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Château Haut Batailley z podoblasti Pauillac je součástí majetku významné bordeauxské rodiny Borie (mimo jiné vlastní i Ch. Ducru-Beaucaillou, Ch. Duhart Milon, Ch. Grand Puy Lacoste a samozřejmě i Ch. Batailley) a patří mezi nejvýše hodnocená vinařství - 5e Grand Cru Classé. Toto chateau vzniklo ve 40. letech minulého století vyčleněním z majetku Chateau Batailley. 

V ročníku 2006 bylo použito . 

Produkce

Asi 120,000 lahví (10,000 bedýnek) 

Ocenění

Neil Martin: 92-100, Robert Parker: 91/100, James Suckling: 91/100, Wine Spectator: 89/100, Jancis Robinson : 17.5/20

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne