Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Chateau Beaumont 2009, Cru Bourgeois Superieur

X0901

Nový produkt

Beaumont 2009 je víno s vůní plnou lesního ovoce, čokolády, vanilky a tabáku. V chuti opět dominují lesní plody a černý rybíz, pikantní koření a mladé dubové dřevo, je pěkně vyrovnaná a tvoří tak jeden lahodný, dobře pitelný celek. Velmi dobrý poměr kvalita vs. cena!

Více informací

437 Kč s DPH

-10%

 485 Kč s DPH 

Parametry

Země původuFrancie
RegionBordeaux
Barvatnavě rubínová
Vůněpřipomíná lesní plody, čokoládu, vanilku a tabák
Chuťplné tělo s výraznými tříslovinami, v chti dominují lesní plody a černý rybíz, pikantní koření a mladé dubové dřevo, výjimečný ročník
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Cabernet Sauvignon, Merlot a Petit Verdot
Ročník2009
Alkohol13.0%
Archivace12 - 15 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlok pokrmům z červeného masa a sýrům

Více informací

Vinice

Vinice, které v jednom celku obklopují samotný zámek, mají celkovou osázenou rozlohu přibližně 110 hektarů. Nachází se v malé nadmořské výšce s rovinným profilem (levý břeh řeky Garonny nedaleko jejího ústí), půda je převážně štěrková s naplaveninami, průměrné stáří keřů je asi 20 roků. Osázené odrůdy: dominují odrůdy Cabernet Sauvignon a Merlot se zhruba stejnou rozlohou, doplňuje je Cabernet Franc a Petit Verdot s několika procenty výsadby.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, sběr hroznů probíhal v několika fázích podle zralosti hroznů na jednotlivých tratích mezi 24.9 až 13.10. 2009, nejdříve Merlot a Petit Verdot, následně Cabernet Sauvignon. Složení odrůd v tomto ročníku: 53% Cabernet Sauvignon, 46% Merlot a 1% Petit Verdot. Po fermentaci proběhlo zrání v nových barrique soudcích po dobu 4 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Château Beaumont je obecně jedno z nejpopulárnějších vín kategorie cru bourgeois. Leží nedaleko od Girondy mezi Margaux a Saint Julienem a nese jméno hraběte Beaumonta, někdejšího majitele Ch. Latour. Zámek byl postaven v elegantním mansardovém stylu v roce 1854, od té doby vystřídal 12 majitelů. Château Beaumont nyní patří z poloviny firmě GMF-Suntory-Ethias a z druhé poloviny nápojovému gigantu Castel. Nové osázení vinic v 90. letech a renovace sklepa (rok 2000) dokumentují úspěšnou kombinaci tradice a nových technologií. Château Beaumont získalo v roce 2004 certifikaci "Agriculture Raisonée" (trvale udržitelné zemědělství) a „Terra Vitis“symbolizující jeho důraz na ochranu životního prostředí a zdraví.

Produkce

Asi 500,000 lahví (42,000 bedýnek) 

Ocenění

Decanter: 15.5/20 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne