Prohlédnuté produkty

Slevy

Chardonnay di Monte Maggio 2017, Toscana IGT

M521

Nový produkt

Elegantní a jemné Chardonnay s relativně nízkým obsahem alkoholu. Doporučujeme k párování s pokrmy z čerstvé zeleniny, ryb a mořských plodů nebo k výběru čerstvých sýrů.

Více informací

385 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionToskánsko
Barvaslámově žlutá se zlatavými odlesky
Vůněelegantní vůně s kombinací vůní nazrálého tropického ovoce a květů doplněná máslovými a medovými tóny
Chuťjemné a harmonické s příjemnou kyselinkou, na patře cítíme zralé tropické ovoce, citrusy, med, víno má středně dlouhý závěr
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaChardonnay
Ročník2017
Alkohol12.5 %
Archivace2 - 4 roky
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme jako aperitiv, k zeleninovým salátům, pokrmům z ryb a mořských plodů nebo k výběru čerstvých sýrů

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v obci Radda in Chianti, nadmořská výška jednotlivých poloh je 450-600 m.n.m., svahy jsou orientované na jih a jihozápad, půda je poměrně různorodá a liší se mezi jednotlivými vinicemi, převažuji kombinace slínů, pískovců a vápencových půd. Stáří keřů je v rozmezí 20-25 roků.

Výroba

Zelená sklizeň pro snížení výnosů probíhá na přelomu června a července. Ruční sklizeň proběhla na počátku září, k výrobě vína jsou použity jen nejlepší hrozny - první výběr probíhá již na vinici a druhý ještě po dovezení hroznů do sklepa. Hrozny byly drceny a jemně lisovány, poté byl mošt zachlazen a jeden den ponechán v nerezovém tanku pro oddělení usazenin. Fermentace pak proběhla dřevěných sudech (kombinace použitých barrique a tonneaux /objem cca 900 litrů/ sudů) při kontrolované teplotě. Po fermentaci bylo víno ponecháno na kvasničních kalech po dobu zhruba jedno týdne, dekantováno a navráceno zpět do dřevěných sudů, ve kterých probíhá zrání vína po dobu asi 6 měsíců. Poté co je víno stočeno do lahví, následuje kratší ležení na láhvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Vinařství Montemaggio obhospodařuje asi 20 hektarů vinic v samém srdci regionu Chianti, kromě vinic obhospodařují dalších asi 50 hektarů zemědělských ploch. Celá produkce vinařství je od roku 2009 certifikovaná jako BIO. Vzhledem k poloze vinařství v historickém území Chianti - dnes 'tzv. Chianti Classico' - produkce vín je založena na odrůdě Sangiovese - vína Chainti Classico DOCG a Chianti Classico DOCG Riserva, doplněná menší produkcí vín z globálních (Merlot, Chardonnay) i lokálních odrůd (Ciliegiolo, Malvasia Nera a Pugnitella). Víno Chardonnay di Monte Maggio doporučujeme k párování s pokrmy z čerstvé zeleniny, ryb a mořských plodů nebo k výběru čerstvých sýrů.

Produkce

Asi 6,000 láhví. 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne