Typ vína

Prohlédnuté produkty

Chardonnay 2021, Colli Perugini DOC

G224

Nový produkt

Naše Chardonnay je elegantní čerstvé víno vhodné k zeleninovým salátům, rybě a především k mořským plodům.

Více informací

285 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 265 Kč Až do 60 Kč
6 257 Kč Až do 171 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionUmbrie
Barvasvětle slámově žlutá se zelenými záblesky
Vůněbohatá elegantní směs ovocných (exotické ovoce) a květinových vůní
Chuťelegantní víno, cítíme chuť exotického ovoce, která převažuje nad kyselinkou, přesto víno působí čerstvým dojmem, na patře má krátké trvání
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaChardonnay
Ročník2021
Alkohol13.5%
Archivace2 - 4 roky
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné k zeleninovým salátům, lehčím úpravám ryb a především k mořským plodům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v obci Fontanella na předměstí města Perugia. Vinice se nachází v nadmořské výšce asi 330 m. n m., různé svahy s jiho-východní, jižní a jiho-západní expozicí, průměrné stáří keřů je asi 15 roků. Půda je středně těžká, převažují kombinace vápencových a jílovitých půd.

Výroba

V první polovině července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů probíhá na konci srpna. Fermentace při kontrolované teplotě probíhá v nerezovém tanku, stejně tak i zrání po dobu 6 měsíců. Dále lahvování a ležení na lahvi 2 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi. Výsledkem je čerstvé elegantní víno s vůní exotického ovoce. 

Zajímavost

Vinařství Goretti Vini má již více než stoletou tradicí, rodina Goretti se usadila v tomto místě krátce po roku 1900. Najdeme je v regionu Umbria (jižně od Toskánska) ve vinařské obci Pila, kde dosud stojí původní ‚cantina‘ a většina rodinných vinic, nový sklep "Le Mura Saracene" vybavený moderními technologiemi byl nedávno vybudován v historickém městečku Montefalco. Odrůda Chardonnay je světově nejrozšířenější bílá odrůda, a i zde v regionu Umbria se prosadila. Výtečné víno k lehkým pokrmům - zeleninovým salátům, rybě ale především k mořským plodům. Lze jej též vhodně párovat s jemnými sýry. 

Produkce

Asi 10,000 lahví ročně

Další ocenění 

Vínařství Goretti Vini bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne