Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Cantando Tinto 2015

M163

Nový produkt

Červené víno řady Cantando, kupáž odrůd Syrah a Alicante Bouschet, je mohutné víno, které již dosáhlo své zralosti a na té zůstane i při mnohaleté archivaci. Víno k velké příležitosti, meditaci s vínem nebo jako doprovod k výrazným pokrmům z červeného masa, zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů.

Více informací

385 Kč s DPH

Parametry

Země původuPortugalsko
RegionAlentejo
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněpřipomíná zralé červené ovoce, černý čaj, tabák a kořenité vůně
Chuťvíno má plné tělo, v chuti převládá zralé ovoce (švestky) až s příchutí džemu, čokoláda, tabák černý pepř a ušlechtilé dřevo, na patře cítíme výrazné třísloviny a sladkost z vysokého alkoholu, víno má dlouhou dochuť
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Syrah a Alicante Bouschet
Ročník2015
Alkohol15.0%
Archivace10 - 12 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlovhodné především k úpravám červeného masa, zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z různých vinic statku Herdade das Fontes, vinice jsou rovinaté s půdou převážně jílovito-hlinitou.

Výroba

Sběr hroznů probíhá v druhé polovině září a začátku října. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku. Zrání probíhá 6 měsíců v nových barrique sudech z francouzského  dubu, po celou dobu na kvasničních kalech. To vše jako odrůdová vína odděleně, po scelení víno leží ještě další 3 měsíce v nerezovém tanku pro harmonizaci výsledné kupáže. Následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Výraz "Cantando" v portugalštině znamená "zpěv", toto víno má být oslavným zpěvem na zemi, ze které vyrostly hrozny pro výrobu tohoto vína :-)

Řada Cantando představuje pro vinařství Monte Novo e Figueirinha vrchol produkce a prezentuje v kupáži dvě odrůdy - globální' odrůdu Syrah/Shiraz (65%) s typickou portugalskou odrůdu Alicante Bouschet (35%). Výsledkem je elegantní víno pro konzumaci 'právě teď' stejně tak jako po dlouholeté archivaci. Nádherné, opulentní víno, které můžeme pít samotné stejně tak jako doprovod k jídlu - v takovém případě volíme pokrmy odpovídající 'mohutnosti' vína - doporučujeme k omáčkám, výrazným úpravám červeného masa, zvěřině a výběru vyzrálých sýrů.

Produkce

Asi 15,000 lahví ročně

Další ocenění

Prague Wine Trophy 2019: Regionální šampión a Velká zlatá medaile pro víno ročníku 2014

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne