Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Campolungo 2021, Barbera d'Asti DOCG

Campolungo 2021, Barbera d'Asti DOCG

V401

Nový produkt

Campolungo je elegantní víno pocházející z vinice na svahu přírodního amfiteátru. Víno je vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od těstovin přes tepelně upravenou zeleninu až k pokrmům z červeného masa nebo výběru sýrů na závěr. Vhodné též k několikaleté archivaci.

Více informací

302 Kč s DPH

-10%

 335 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 285 Kč Až do 302 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvarubínově červená
Vůněintenzivní ovocná vůně s převládajícím aroma zralých třešní a lesního ovoce
Chuťvíno má plné tělo, na patře cítíme výraznou chuť zralého ovoce, s dlouhým trváním
BioAno, bez síření a vhodné pro vegany
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2021
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníVinitaly 2023: 92 bodů a zařazení mezi nejlepší vína Itálie tohoto roku, tzv. "5Star Wines"
PříležitostGastronomie
JídloCampolungo je univerzální víno k širokému spektru pokrmů - od polévek a předkrmů přes těstoviny, grilovanou zeleninou, pokrmy z bílého i červeného masa (ne těžké omáčky) až po talíř sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Vinice o ploše 2,9 ha na svahu přírodního amfiteátru v katastru obce Cisterna d'Asti, svah s jihovýchodní orientací, půda převážně písčito-vápenitá, stáří keřů od 7 do 10 roků, hustota 4280 hlav na hektar vedených systémem Guyot.

Výroba

V polovině července probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v posledním týdnu září. Fermentace probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě 26C po dobu 8 dnů, celou dobu na slupkách. V nerezovém tanku proběhla jablečno-mléčná fermentace a následuje zrání v nerezovém tanku po dobu 8 měsíců s častým pumpováním, dále lahvování a ležení na lahvi po dobu alespoň 6 měsíců, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Odrůda původně dávající vína nižší kvality pro každodenní pití, prodávané často bez lahvování, se v posledních dvou-třech desetiletích vypracovala na čelnou pozici mezi víny Piemontu. Blina je elegantní víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, od drůbeže přes těstoviny a tepelně upravenou zeleninu až k pokrmům z červeného masa (raději ne k těžkým omáčkám a zvěřině) nebo výběru sýrů na závěr. 

Víno Campolungo je, stejně jako všechna ostatní vína z vinařství Cascina Vengore, produktem organického pěstování. Ve vinicích pěstují trávy a luštěniny, tyto rostliny napomáhají procesu obohacování půdy kyslíkem a dusíkem. Zelený porost obecně napomáhá lepšímu zadržení a absorpci vody při deštích, udržuje půdu chladnější při extrémní horku a po zapracování zelené hmoty do půdy částečně nahrazuje hnojení. Po vinicích se také volně prochází osli a ovce, kteří zkypřují půdu, spásají část zelené vegetace a naopak sami přispívají k hnojení vinic.   

Jméno Campolungo je odvozeno od názvu viniční trati "Camplung", ze které pochází hrozny pro výrobu tohoto vína.

Produkce

Asi 25,000 lahví ročně.

Další ocenění

I Migliori Vini Italiani (Luca Marroni): 90 bodů

Falstaff: 90 bodů

Předchozí ročníky získaly tato ocenění:

Campolungo 2020

Winestate Magazin: 90 bodů

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne