Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Caduceo 2015, Toscana IGT Bianco

Caduceo 2015, Toscana IGT Bianco

M421

Nový produkt

Víno Caduceo je koncentrované (BIO) víno ze starých keřů – průměrné stáří keřů je 50 roků. Kupáž čtyř odrůd, ve které hraje prim Malvasia Bianca, a tato odrůda také předurčuje vlastnosti tohoto vína – plné víno s výrazně ovocnými projevy. Doporučujeme k úpravám bílého masa, pokrmům z ryb a mořských plodů a méně vyzrálým sýrům. 

Více informací

308 Kč s DPH

-20%

 385 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionToskánsko
Barvaslámově žlutá se zlatavým nádechem
Vůněve víně cítíme paletu ovocných vůní (citrusové plody, exotické ovoce) společně kořenitými vůněmi
Chuťvíno je plné, elegantní; na patře cítíme ovoce (hrušky v kombinaci s exotickým ovocem), cítíme také vanilku a náznak tříslovin ze zrání v dubovém sudu
BioAno
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Grechetto, Trebbiano, Malvasia a Moscato
Ročník2015
Alkohol13.0%
Archivace3 – 5 roků
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlopokrmům z ryb a mořských plodů, bílého masa a středně vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Vinice se nachází v nadmořské výšce asi 450 m. n m. s jižní a jiho-západní expozicí, průměrné stáří keřů je asi 50 roků.

Výroba

V červenci probíhá ‚zelená sklizeň‘ – redukce hroznů pro závěrečnou fázi zrání. Ruční sběr hroznů probíhá v druhé polovině září a pro další zpracování jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Kvůli extrakci aromatických látek zůstal mošt v kontaktu se slupkami při nízké teplotě po dobu 8 hodin. Následuje fermentace ve středně velkém sudu (10 hl) z francouzského dubu při teplotě 18C. Ve stejném dubovém sudu probíhá i zrání po dobu 8 měsíců, celou dobu na kvasničných kalech, následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 3 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Rodinné vinařství Montemercurio obhospodařuje asi 7 hektarů vinic v samém srdci Toskánska, v městě Montepulciano. Část produkce je certifikovaná jako BIO - sem spadá i víno Caduceo - a zbývající část produkce je 'šetrná k přírodě a jejím procesům'. Víno Caduceo je kupáž čtyř odrůd, ve které hraje prim Malvasia Bianca a tato odrůda také předurčuje vlastnosti tohoto vína – plné víno s výrazně ovocnými projevy. Tip na archivaci - během několika roků ležení se chuťové vlastnosti vína ještě rozvinou. Doporučujeme k úpravám bílého masa, pokrmům z ryb a mořských plodů a méně vyzrálým sýrům.

Produkce

Pouze asi 1,300 lahví ročně

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne