Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Bosco del Monaco 2015, Nebbiolo d'Alba DOC

C203

Nový produkt

Víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející svěží vůně čerstvého ovoce s nádechem živočišných tónů a výrazné třísloviny získané během dlouhého zrání v barrique sudech. Výhodná alternativa k vínům typu Barolo a Barbaresco. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

Více informací

365 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená s granátovými odlesky
Vůněsvěží, harmonická vůně čerstvého ovoce v kombinaci s květinovými vůněmi, na konci cítíme i vůni kávy a tabáku
Chuťvíno má plné tělo a pevnou strukturu, na patře působí harmonickým dojmem, v dlouhé dochuti cítíme znatelné třísloviny z barikových sudů
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník2015
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2017: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k těstovinám, pečeným a dušeným masům a vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

vinice "Bricco Valle Gioia" v městečku Montaldo Roero, všechny s jižní a jihovýchodní expozicí, stáří keřů asi 40 roků; půdu tvoří převážně vápence a pískovce - bývalé mořské dno

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá v polovině října. Fermentace probíhá v nerezovém tanku po dobu 18 dnů a následuje zrání v barikových sudech ze Slavonského dubu (zhruba půl na půl nové a již jednou použité sudy) po dobu 15 měsíců, následuje lahvování a další ležení na lahvi po dobu nejméně jednoho roku, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Oblast Roero patří - společně s oblastmi Langhe, Gattinara a Ghemme - mezi ceněné oblasti produkce vín z odrůdy Nebbiolo. Ocenění nejvyšší kvality bylo potvrzeno udělením denominace Roero DOCG. Toto konkrétní víno bylo úmyslně 'poníženo' z denominace DOCG na nižší DOC d'Alba. Vína z oblasti Roero stojí stále poněkud ve stínu 'velkých vín' Barolo a Barbaresco, v jejichž těsném sousedství se nachází, ale to můžeme považovat spíše za výhodu - za ceny výrazně nižší, než jsou ceny Barola, máme možnost ochutnat vína, která jsou kvalitou i charakterem Barolu podobná.

Produkce

Asi 4,000 lahví ročně.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne