Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Blina 2019, Barbera d'Asti DOCG

P402

Nový produkt

Blina je elegantní víno z 'cru' vinice vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od těstovin přes tepelně upravenou zeleninu až k pokrmům z červeného masa nebo výběru sýrů na závěr. Vhodné též k několikaleté archivaci.

Více informací

295 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2019
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

'Cru' vinice Bricco Blina v katastru Agliano Terme, stáří keřů od 20 do 25 roků, půda převážně jílovitá, svah s orientací jihovýchodní

Výroba

Na přelomu července a srpna probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl na konci září. Fermentace probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 15 dnů, celou dobu na slupkách. Jablečno-mléčná fermentace proběhla v prosinci a následuje zrání v nerezovém tanku po dobu 10 měsíců s častým pumpováním, lahvování a ležení na lahvi po dobu alespoň 4 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Odrůda původně dávající vína nižší kvality pro každodenní pití, prodávané často bez lahvování, se v posledních dvou-třech desetiletích vypracovala na čelnou pozici mezi víny Piemontu. Blina je elegantní víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, od drůbeže přes těstoviny a tepelně upravenou zeleninu až k pokrmům z červeného masa (raději ne k těžkým omáčkám a zvěřině) nebo výběru sýrů na závěr. 

Produkce

Asi 35,000 lahví ročně.

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly tato ocenění:

PWT 2021: Velká zlatá medaile pro ročník 2017

PWT 2019: Velká zlatá medaile pro ročník 2016

Decanter 2019: Bronzová medaile za 87 bodů pro ročník 2016

Vínařství Agostino Pavia & Figli bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2019, 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne