Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Blaufrankisch Alte Lagen 2014

B705

Nový produkt

Frankovka dává vína s vyšší kyselinkou a znatelnými tříslovinami. Naše frankovka je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro několikaletou archivaci. Univerzální víno vhodné k většině pokrmů, ale výborné je především k pokrmům z červeného i bílého masa, těstovinám a sýrům.

Více informací

356 Kč s DPH

-10%

 395 Kč s DPH 

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatemně rubínová s fialovými odlesky
Vůněve víně cítíme kombinaci vůní zralého červeného a lesního ovoce a kořenitých vůní
Chuťvíno je elegantní a harmonické s jemnými tříslovinami a příjemnou kyselinkou, na patře cítíme kombinaci štavnaté ovocitosti a kořenitosti, dlouhý konec vína;
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaFrankovka
Ročník2014
Alkohol13.5%
Archivace5 - 8 roků
OceněníVelký test Frankovek z Moravy a Rakouska (Víno & Styl, březen 2020): 90 bodů
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme pokrmům z červeného masa a vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z tradičních poloh (tedy ‚alte lagen‘) Altenberg ve svahu nad Neziderským jezerem s jižní expozicí, půda je hlinito-písčitá s žulovým podložím.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů probíhá v druhé polovině září a pro další zpracování jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Spontánní fermentace na slupkách proběhla ve velkých dřevěných kádích, jablečno-mléčná fermentace pak v použitých barrique soudcích. Zrání probíhá po dobu 11 měsíců v použitých barrique soudcích, následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Frankovka, další z typických odrůd našeho regionu, dává vína s vyšší kyselinkou a znatelnými tříslovinami. Frankovka 'z tradičních poloh' je jedno ze špičkových vín z produkce Judith Beck. Hrozny pochází z viničních tratí, které se nachází ve svahu nad Neziderským jezerem a kombinují maximální sluneční osvit s příznivým vlivem vodní plochy, která zajišťuje optimální mikroklima díky akumulaci tepla v průběhu slunečních dnů. Samozřejmostí je výrobní postup v souladu s bio-dynamickými principy. Víno má potenciál k archivaci, ale je výtečné už teď. Párování s jídlem: doporučujeme k hovězímu steaku nebo vyzrálému sýru s modrou plísní.

Produkce

Asi 5,000 lahví ročně

Další ocenění

Wine&Degustation: 4 hvězdičky; Falstaff - 90/100 bodů pro Blaufrankisch Alte Lagen 2014 a 92/100 bodů pro Blaufrankisch Alte Lagen 2013.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne