Typ vína

Prohlédnuté produkty

Barbera Superiore Massara 2017, Barbera d'Alba DOC Superiore

M308

Nový produkt

Barbera Superiore je plné, harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne, když si je otevřeme k výrazným pokrmům, které by mnohá jiná vína přehlušily. Ale můžeme si toto víno vychutnat 'jen tak' s drobným občerstvením nebo s výběrem sýrů.

Více informací

374 Kč s DPH

-10%

 415 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 363 Kč Až do 156 Kč
6 353 Kč Až do 374 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená s granátovými odlesky
Vůněčerstvé a bohaté aroma červeného ovoce - třešně, višně, zralé maliny - v kombinaci s vůní dřeva a koření a lehkým dotekem živočišných tónů
Chuťplné víno, elegantní a harmonické, na patře máme hřejivý pocit, na konci cítíme chuť zralého ovoce až do marmeládových tónů, čokolády, černého čaje a také vanilky a ušlechtilého dřeva
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2017
Alkohol15.0%
Archivace10 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

vinice v městečku Verduno, svah s jižní a jiho-východní orientací, půda převážně hlinito-vápenitá

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů proběhl na začátku října a pro další zpracování vína Superiore byly použity vyzrálé hrozny z nejlepších poloh vinice. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 22 dnů, celou dobu ve styku se slupkami, v průběhu fermentace dochází 2-3x denně k pumpování moštu na matolinový koláč. Zrání probíhá 18 měsíců v dubovém sudu (velikost 25 hl), následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 9 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Odrůda původně dávající vína nižší kvality pro každodenní pití, prodávané často bez lahvování, se v posledních dvou-třech desetiletích vypracovala na čelnou pozici mezi víny Piemontu. Naše Barbera Superiore je plné a harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne, když si ji otevřeme k výrazným pokrmům, které by mnohá jiná vína přehlušily. Ale můžeme si toto víno vychutnat 'jen tak' s drobným občerstvením nebo výběrem sýrů.

Produkce

Asi 3,200 lahví ročně. 

Další ocenění

Vínařství Cascina Massara di Burlotto bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2020 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne