Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Barbera Massara 2018, Barbera d'Alba DOC

M307

Nový produkt

Barbera je plné, harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne, když si je otevřeme k výrazným pokrmům, které by mnohá jiná vína přehlušily. Ale můžeme si toto víno vychutnat 'jen tak' s drobným občerstvením nebo s výběrem sýrů.

Více informací

277 Kč s DPH

-12%

 315 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 268 Kč Až do 142 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rub ínově červená s granátovými odlesky
Vůněčerstvé a bohaté aroma vyzrálého tmavého ovoce - převládají černé třešně, višně a lesní bobule
Chuťplné víno, elegantní a harmonické, na patře dítíme příjemnou kyselinku typickou pro odrůdu Barbera, na konci cítíme chuť zralého ovoce až do marmeládových tónů a sladkost díky vysokému obsahu alkoholu
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2018
Alkohol14.5%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovíno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne, když si ji otevřeme k výrazným pokrmům, které by mnohá jiná vína přehlušily

Více informací

Vinice

vinice v městečku Verduno, svah s jižní a jiho-východní orientací, půda převážně hlinito-vápenitá

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů proběhl na přelomu září a října a pro další zpracování vína jsou použity vybrané hrozny. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 15 dnů, celou dobu ve styku se slupkami, v průběhu fermentace dochází 2-3x denně k pumpování moštu na matolinový koláč. Zrání probíhá 15 měsíců v nerezovém tanku, následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Odrůda původně dávající vína nižší kvality pro každodenní pití, prodávané často bez lahvování, se v posledních dvou-třech desetiletích vypracovala na čelnou pozici mezi víny Piemontu. Naše Barbera je plné a harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne, když si ji otevřeme k výrazným pokrmům, které by mnohá jiná vína přehlušily. Ale můžeme si toto víno vychutnat 'jen tak' s drobným občerstvením nebo výběrem sýrů.

Produkce

Asi 6,000 lahví ročně. 

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly tato ocenění:

Ročník 2017

Prague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"

Vínařství Cascina Massara di Burlotto bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2020 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne