Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Arcatura 2018, Lazio IGP Cesanese

C403

Nový produkt

Arcatura je komplexní víno s ovocným charakterem. Bylo vyrobeno ze starobylé odrůdy Cesanese, která je v regionu Lazio 'doma' a pili ji již staří Římané. Víno je vhodné  k pokrmům z červeného masa i výrazným a k vyzrálým sýrům.

Více informací

236 Kč s DPH

-20%

 295 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 207 Kč Až do 531 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionLazio
Barvarubínově červená
Vůně intenzivní vůně červeného ovoce s kořenitými tóny - například balzamika
Chuťvíno se středně plným tělem, harmonické a komplexní, na patře cítíme zralé červené ovoce a kořenité tóny v dlouhém závěru
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaCesanese
Ročník2018
Alkohol13.5%
Archivace3 – 5 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v okolí města Cori. Zpravidla se vinice nachází na úbočí sopečných kopců v nadmořské výšce od 200 do 250 metrů n.m. převážně s jižní orientací. Stáří keřů se liší podle vinice, od 10 do 25 roků, hustota keřů zpravidla 4,000 hlav na hektar; složení půdy je založeno na lávových a jílovitých půdách. Část vinic je v certifikovaném organickém režimu, ostatní v režimu integrované produkce bez umělého zavlažování a a minimem zásahů chemickými prostředky.

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá na přelomu června a července, ruční sběr s výběrem perfektně zralých hroznů pro další zpracování proběhl mezi 1. až 10. říjnem. Po jemném lisování následná fermentace na slupkách proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě (maximálně 24C) po dobu 8 dnů. Následuje jablečno-mléčné kvašení (také v nerezovém tanku) a zrání - jedna polovina vína zrála po dobu asi 8 měsíců v barrique sudech z francouzského dubu a druhá polovina v nerezovém tanku, poté byly obě poloviny zceleny a po dobu 4 měsíců harmonizovány v nerezovém tanku. Následovalo lahvování a ležení na lahvi dalších 6 měsíců, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Jméno vína je odvozeno od historických kořenů města - slovo "arcatura" znamená "vyklenutí, klenba" a odvolává se na chrámy zasvěcené římským bohům, postavené zde v antickém období.

Víno Arcatura je vyrobeno z odrůdy Cesanese, je starobylá modrá odrůda původem z regionu Lazio, její počátky najdeme v již v antických dobách, kdy byla pěstována v okolí Říma. Dnes patří k nejrozšířenějším modrým odrůdám v regionu Lazio, částečně ji můžeme najít i v regionech Toskánsko a Umbrie. Odrůda Cesanese dává zpravidla lehčí ovocná vína. Naše víno Arcatura díky částečnému školení v dubových sudech patří k silnějším a komplexnějším představitelům této odrůdy. Véno je vhodné k  k pokrmům z červeného masa i výrazným a k vyzrálým sýrům

Ostatní ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění:

PWT 2020: Zlatá medaile pro Arcatura 2017 za 89 bodů 

Vínařství Cincinnato bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne