Prohlédnuté produkty
Amarone, společně s Barolem a...
La Marescialla představuje vrchol...
B403118
Nový produkt
Amarone, společně s Barolem a Brunellem jedno z nejznámějších vín Itálie, je velké víno pocházející z historické oblasti Valpolicella v regionu Veneto (Benátsko). Amarone se vyrábí z částečně vysušených hroznů. Od roku 2009 je víno Amarone povýšeno do kategorie DOCG. Velké víno pro vzácné příležitosti!
Tento produkt již není na skladě
Datum dostupnosti:
| Počet | Cena | Ušetříte |
|---|---|---|
| 3 | 1 186 Kč | Až do 508 Kč |
| Země původu | Itálie |
| Region | Veneto |
| Barva | intenzivní rubínově červená s granátovými odlesky |
| Vůně | bohatá směs vůní vyzrálého ovoce a džemových tónů doprovázená kořenitými tóny |
| Chuť | víno má plné tělo, na patře cítíme vyzrálé ovoce v příjemné kombinaci s tříslovinami a kořenitostí v dlouhém závěru |
| Bio | víno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace |
| Obsah cukru | Suché |
| Odrůda | kupáž Corvina/Corvinone a Rondinella |
| Ročník | 2018 |
| Alkohol | 16.5% |
| Archivace | 12 - 15 roků |
| Příležitost | Společník pro 'velkou příležitost' |
Vinice
Hrozny pochází z rodinné vinice ve svahu kopce v obci Negrar di Valpolicella. Spodní partie svahu v nadmořské výšce 200-220 metrů nad mořem s jižní orientací, stáří keřů od 25 do 40 roků; vedení keřů v pergole, složení půdy je založeno na jílovito-vápenitých půdách s příměsí vápence (pro odborníky: usazeniny z mořského dna v období eocénu :-) ) a půd vulkanického původu bohatých na minerály. Klima je téměř středomořské díky vlivu blízké vodní plochy jezera Garda a ochranné hradbě hor na severu.
Výroba
Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá v průběhu července, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl na přelomu září a října, následovalo sušení hroznů po dobu 90 dnů a tyto hrozinky prošly fermentací v nerezovém tanku bez kontroly teploty po dobu asi 30 dnů, následovalo 'zklidnění' vína po dobu dalších 30 dnů stále v nerezovém tanku. Následovalo zrání ve středně velkém (20 hl) dubovém sudu po dobu 5 roků, poté lahvování a ležení na lahvi nejméně 12 měsíců, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.
Zajímavost
Oblast Valpolicella byla známá produkcí vína již v období antického Říma. Původ jména oblasti není zcela jasný, existuje několik vysvětlení. S vysokou mírou pravděpodobnosti se vyvinulo z názvu "Val Polesela", se kterým se setkáváme od 12. století. Jazykový výklad tohoto výrazu je "údolí mnoha sklepů", když kombinuje (řecký) výraz "poli" - mnoho a (latinský) výraz "cella" - sklep.
Vína Valpolicella jsou po dlouhá staletí založena na třech modrých odrůdách: Corvina (a jí příbuzná Covinone), Molinara a Rondinella. Kupáží těchto tří odrůd vznikají jak lehká ‚základní‘ vína Valpolicella, seriózní vína Valpolicella Superiore a Valpolicella Ripasso a také špičková vína Amarone a Recioto. Víno Amarone ročníku 2018 je založeno na odrůdě Corvina (65%) doplněné vínem Corvinone (15%) a Rondinella (20%).
Boni Alessandro je 'butikové' vinařství s velmi malou produkcí - okolo 10 tisíc láhví ročně.
Porovnejte s vínem Amarone od Antonio Sasa a Scriani. Objednejte si tato 3 vína, připište do objednávky heslo AMARONE a my Vám dáme slevu 10% ze standardních cen těchto tří vín :-)
Produkce
Víno Amarone je produkováno pouze ve vhodných ročnících, v ročníku 2018 bylo naláhvováno 1,944 očíslovaných lahví.