Doplňkový prodej

Prohlédnuté produkty

Slevy

Herdade Figueirinha, extra panenský olivový olej 0.75 lt

M141

Nový produkt

Kromě pozitivního vlivu na naše zdraví od olivového oleje očekáváme, že nám bude chutnat, ať už v jednoduché kombinaci s čerstvým pečivem nebo jako složka námi připravovaných pokrmů. Olivový olej z vinařství Monte Novo e Figueirinha tyto požadavky zcela splňuje.

Více informací

255 Kč s DPH

Parametry

Země původuPortugalsko
RegionAlentejo
Barvazelená se zlatavými záblesky
Vůněve vůni cítíme zralé zelené ovoce a koření; olej je výrazně aromatický díky tomu, že je nefiltrovaný a tím v něm zůstalo zachováno více aromatických látek, které bývají zpravidla odstraněny v průběhu filtrace
Chuťopět vnímáme zralé zelené ovoce a koření provázené sametovým pohlazením na patře; obsah volných kyselin v oleji je velmi nízký, zpravidla se blíží k 0,2%, což napomáhá ke snadnější stravitelnosti oleje
BioAno, bez filtrace
Ročník2015
Archivace1 - 2 roky
PříležitostGastronomie

Více informací

Sady

Olivy pochází z různých sadů statku Herdade da Figueirinha v obci S. Brissos u města Beja.

Výroba

Olej je z oliv jemně extrahován na centrifuze, aby se zamezilo extrakci nepříjemných složek obsažených v dužině, peckách a slupkách oliv; olej je získáván při teplotě do 25C, aby nedocházelo k úniku nestabilních aromatických látek, které jsou důležité pro výsledný senzorický projev oleje.

Zajímavost

O prospěšnosti konzumace panenského olivového oleje už asi nikdo z nás nepochybuje a není třeba vyjmenovávat všechny pozitivní vlivy olivového oleje na lidský organizmus. Ale kromě pozitivního vlivu na naše zdraví od olivového oleje očekáváme, že nám bude chutnat, ať už v jednoduché kombinaci s čerstvým pečivem nebo jako složka námi připravovaných pokrmů. Tyto požadavky olivový olej z vinařství Monte Novo e Figueirinha zcela splňuje - díky šetrným technologiím zpracování zůstávají v oleji aromatické látky, které napomáhají chuťovým projevům tohoto oleje. Obsah volných kyselin v oleji je velmi nízký, zpravidla se blíží k 0,2% a nikdy nepřevyšuje 0,4% (extra virgin oleje mohou mít obsah kyselin až 0,8%), což napomáhá ke snadnější stravitelnosti oleje.

Produkce

Asi 200,000 litrů ročně

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly tato ocenění: Concurso Nacional de Azeites: Stříbrná medaile v roce 2011 a 2012

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne