Hlavní stránka

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Dolcetto II. - "pro vychutnání"

VM20092

Nový produkt

V zářijové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Dolcetto - 'třetí vzadu' za dvěma hlavními odrůdami Piemontu, Barbera a Nebbiolo. Dolcetto zpravidla dává ovocitá vína s nízkými tříslovinami, výjimku tvoří vína z podoblasti Dogliano a Ovada, kde vznikají vína nejvyšší kvality DOCG, a právě ta na Vás v tomto výběru čekají. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Dolcetto :-) 

Více informací

1 795 Kč s DPH

Namísto 1 949 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 745 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle jasná rubínově červená
Vůnězpravidla převládají ovocné vůně, viz popis jednotlivých vín
Chuťzpravidla vína s tenčím až středně plným tělem, ovocitá s minimem tříslovin, u vín školených ve dřevě se přidávají i tóny dřeva a kořenitosti, pro detailní informace viz popis jednotlivých vín
Bioviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaDolcetto
Ročník2013 - 2018
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivace2 - 4 roky
OceněníZlaté a Stříbrné medaile PWT - viz popis jednotlivých vín
PříležitostGastronomie nebo pro vychutnání si vína 'jen tak' s malým pohoštěním
Jídlovína Dolcetto z tohoto výběru jsou univerzální společník k široké paletě pokrmů, s výjimkou těžkých úprav - omáčkám, stejkům nebo zvěřině; podrobněji: viz popis jednotlivých vín

Více informací

V zářijové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Dolcetto - 'třetí vzadu' za hlavními odrůdami Piemontu, Barbera a Nebbiolo. Dolcetto zpravidla dává ovocitá vína s nízkými tříslovinami, výjimku tvoří vína z podoblasti Dogliano a Ovada, kde vznikají vína nejvyšší kvality DOCG, vhodní též k archivaci. A právě tato vína Vás v našem výběru čekají, vždy po dvou z každé podoblasti, doplněná dvěma dalšími víny s komplexní strukturou. 

Ve výběru "Dolcetto pro vychutnání" nás čekají vína z produkce čtyř vinařů ze čtyř různých produkčních pod-oblastí: dvě DOCG - Dogliani a Ovada a dvě DOC - Acqui a Colli Tortonesi:

La Ueca 2016, Dolcetto d’Acqui DOC Superiore z vinařství Ivaldi Franco. Zrálo delší dobu v nerezovém tanku. Víno má rubínovou barvu s nachovými tóny, vůně připomíná červené ovoce, především třešně a švestky. Podobně jako jiná vína Dolcetto je La Ueca univerzální víno, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Ale obstojí i samotné při užívání si vína 'jen tak' s malým občerstvením. Zlatá medaile PWT.

Avri 2017, Dogliani DOCG (BIO, nesířené a nefiltrované) z vinařství Osvaldo Barberis. Zrálo v nerezovém tanku. K výrobě byly použity vybrané hrozny. Vína Dogliani nabízí plné tělo, harmonii a eleganci a můžeme je párovat s pokrmy z bílého masa přes těstoviny, rizoto, tepelně upravenou zeleninu až k po pokrmy z červeného masa - s výjimkou těžkých a výrazně kořeněných úprav; nebo si jej užijte 'jen tak'.

Valdiba 2018, Dogliani DOCG (BIO, nesířené a nefiltrované) z vinařství Osvaldo Barberis. Zrálo v nerezovém tanku. Hrozny k výrobě tohoto vína pochází z ‚cru‘ vinice a k výrobě byly použity jen nejlepší vyzrálé hrozny. Víno nabízí plné tělo, harmonii a eleganci a můžeme je párovat s pokrmy z bílého masa přes těstoviny, rizoto, tepelně upravenou zeleninu až k po pokrmy z červeného masa - s výjimkou těžkých a výrazně kořeněných úprav. Nebo si jej užijte 'jen tak'.

Erche 2015, Ovada DOCG (BIO, nefiltrované a minimálně sířené) z vinařství Rocco di Carpeneto. Víno zrálo v použitém velkém dubovém sudu po dobu 27 měsíců. Výsledkem je elegantní, ale stále lehké víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Nebo si je vychutnejte 'jen tak'! Také vhodné k několikaleté archivaci.

Losna 2016, Ovada DOCG (BIO, nefiltrované a minimálně sířené) z vinařství Rocco di Carpeneto. Víno zrálo v použitých dubových sudech, částečně barrique a částečně tonneaux, po dobu 15 měsíců. Víno se projevuje výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Nebo si je vychutnejte 'jen tak'! Také vhodné k několikaleté archivaci.

Suciaja 2013, Colli Tortonesi DOC Rosso z vinařství La Colombera. Na závěr, víno ze vzácné odrůdy Nibió. Proč jsme je zařadili do tohoto výběru? Odrůda Nibió je blízce příbuzná s odrůdou Dolcetto, ze kterého vzešla, ale během let byla pěstována odděleně a je některými odborníky považována za samostatnou odrůdu, jiní ji považují za variantu Dolcetto. La Colombera je jedním ze tří (!) vinařství, která ‚odrůdu‘ Nibió pěstují. Ať je to tak či onak, máme zde příležitost ochutnat vzácné a pěkné víno. Víno zrálo v nerezovém tanku. Víno Suciaja nabízí středněplné tělo s ovocitým charakterem, doporučujeme je k pečeným a grilovaným masům nebo středně vyzrálým sýrům. Nebo si jej užijte 'jen tak'. Zlatá medaile PWT.  

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady vhodná pro gastronomii a takové to 'běžné domácí popíjení' bez zkoumání komplexnosti vína: "Dolcetto pro potěšení" :-)

A pokud Vám ve výběru některá vína Dolcetto chybí, vytvořte si svůj vlastní výběr měsíce - na všechna vína Dolcetto nabízíme slevu 10% :-)

Obsah balení

 • 356 Kč  395 Kč  -10%
  1 x

  Pokud máte zájem ochutnat raritní víno z málo pěstované odrůdy, máte zde jedinečnou šanci. Víno Suciaja z odrůdy Nibió se představuje ovocitým charakterem, doporučujeme k pečeným a grilovaným masům nebo středně vyzrálým sýrům. 

  356 Kč  395 Kč  -10%
  Sleva!
 • 297 Kč  330 Kč  -10%
  1 x

  Naše víno La Uéca má rubínovou barvu s nachovými tóny, vůně připomíná červené ovoce, především třešně. Vína Dolcetto jsou univerzální párování s jídlem, mohou doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Víno La Uéca obstojí i samotné při užívání si vína 'jen tak' s malým občerstvením. Poslední láhve.

  297 Kč  330 Kč  -10%
  Sleva!
 • 401 Kč  445 Kč  -10%
  1 x

  Víno Erché patří do vrcholné produkce vinařství - elegantní, ale stále lehké víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. také vhodné k několikaleté archivaci.

  401 Kč  445 Kč  -10%
  Sleva!
 • 329 Kč  365 Kč  -10%
  1 x

  Víno Losna je elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a minimem tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Také vhodné k několikaleté archivaci.

  329 Kč  365 Kč  -10%
  Sleva!
 • 302 Kč  335 Kč  -10%
  1 x

  Víno Avri je představitel 'šlechtické' denominace pro vína Dolcetto - Dogliani DOCG. Puncin je elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

  302 Kč  335 Kč  -10%
  Sleva!
 • 266 Kč  295 Kč  -10%
  1 x

  Víno Valdiba je představitel 'šlechtické' denominace pro vína Dolcetto - Dogliani DOCG. Valdiba je elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne